Dienas ziņas

Apstrīdēto slimības lapu izskatīšanas temps – ļoti lēns

Dienas ziņas

Jelgavas slimnīcas darbinieki saņem siltas vakariņas

Samazina prioritāri tīrāmo ceļu skaitu

Sāk kampaņu par drošu braukšanu ziemā; zemākas intensitātes ceļus mazāk tīrīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Gaisa temperatūrai arvien biežāk sasniedzot nulles atzīmi, "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) sākuši jaunu kampaņu “Ir ziema. Rēķinies ar to”, lai atgādinātu autovadītājiem par drošu auto vadīšanu ziemā un izmaiņām autoceļu uzturēšanā. Tāpat arī samazinās to autoceļu skaitu, kuriem tiek nodrošināta augstākā uzturēšanas klase.

Vadītājiem tiek atgādināts, ka jāizvēlas ceļu stāvoklim atbilstošs braukšanas ātrums.

Šoferus šajā ziemā gaida būtiskas izmaiņas. Krietni samazināts to autoceļu skaits, kuriem tiks nodrošināta augstākā uzturēšanas klase. 

"Tie ceļi, kur satiksme ir mazāka, kur mazāk brauc, kur mazāk automašīnu, tur uzturēšanas klase būs zemāka. Tas nozīmē, ka tur ir ilgāks laiks pieļaujams, kamēr tiks notīrīts sniegs. Tur nebūs preventīvā kaisīšana no rītiem," pastāstīja LVC pārstāve Anna Kononova.

Uzturēšanas klase samazināta 2700 kilometru garumā reģionālajos ceļos un ap 450 kilometru garumā uz vietējiem ceļiem.

"Ir mainījušies Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka, kādā veidā Latvijā tiek uzturēts autoceļu tīkls. Piemēram, Pierīgā reģionālie un pat vietējie autoceļi ir ar asfalta segumu un ir ļoti noslogoti ar intensīvu satiksmi, tas nozīmē, ka tur arī šī uzturēšanas klase ir augstāka," norādīja Kononova.

''Latvijas Autoceļu uzturētājs'' ziemai ir gatavs. Krājumos ir 64 000 tonnas sāls un vairāk nekā 11 000 tonnas smilts un sāls maisījuma. Tomēr apledot var arī nesen kaisīti ceļi. Ziemas riepas obligātas ir no 1. decembra, tomēr tās uzlikt LVC aicina jau tagad. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti