Saistībā ar aizdomām par krāpšanu Kudiņu atsauc no Daugavpils Universitātes padomes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Daugavpils Universitātes Senāts no padomes locekļa amata pēc paša lūguma atbrīvojis par krāpšanu aizdomās turēto Jāni Kudiņu. Rektores vietnieka atbilstību padomes locekļa amatam aicināja izvērtēt gan padomes vadītājs, gan Izglītības un zinātnes ministrija.

Kudiņa atbrīvošana pamatota ar labas pārvaldības principiem un Eiropas Prokuratūras ierosināta kriminālprocesa ietekmi uz augstskolas tēlu.

"Šajā jautājumā mums notika diezgan plašas diskusijas. Jānis Kudiņš skaidroja šo situāciju. Ētisku apsvērumu dēļ [viņš] lūdzis sevi atbrīvot no Daugavpils Universitātes padomes locekļa amata," informēja Daugavpils Universitātes Senāta priekšsēdētāja Inese Kokina.

Ministrija gan lūdza skatīt vēl arī Finanšu un uzskaites daļas vadītājas Ritas Balteres atbilstību padomes locekļa amatam. Senāts lēmis, ka to nav bijis pamats izvērtēt.

KONTEKSTS:

Valsts policija veikusi procesuālās darbības Daugavpils Universitātē aizdomās par iespējamu krāpšanos ar Eiropas Savienības (ES) Sociālā fonda līdzekļiem 600 000 eiro apmērā. Lietā, iespējams, figurē rektores vietnieks attīstības jautājumos Jānis Kudiņš un vēl vairākas personas.

Eiropas prokuroru aizdomas krīt uz vairākiem iepirkumiem par dažādām mācībām universitātes personālam, kuras nodrošināja SIA "LR pro". Aizdomās tiek turēta gan firmas valdes locekle un oficiālā īpašniece, gan vēl divi aizturētie, kuru saiknes ar "LR pro" ir slēptākas, vēstīja LTV raidījums "De facto".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti