Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": vai par gāzi Latvijā būs jāmaksā mazāk? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": Intervija ar jauno Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums: Intervija ar jauno Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu

Saeimas spīkers: Deputātiem ar seju jāpagriežas arī pret Latviju – jāsadarbojas ar reģioniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jaunievēlētās 14. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts") rosinās parlamentā veidot deputātu grupas sadarbībai ar visiem Latvijas reģioniem – Vidzemi, Rīgu, Latgali, Zemgali un Kurzemi. Par to Smiltēns paziņoja intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums".

Pēc parlamenta spīkera teiktā, no līdzšinējās pieredzes redzams, ka Saeimas deputāti ir naski uz dažādu grupu dibināšanu sadarbībai ar citu valstu parlamentiem, taču šādas grupas būtu nepieciešamas sadarbībai ar visiem Latvijas reģioniem.

"(..) Es gribētu, lai deputāti ar seju pagriežas arī pret Latviju. Un te ir piedāvājums dibināt Latgales, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas grupas.

Ne tikai aizbraukt kādreiz pa piektdienām vai reizi četros gadiem uz tiem reģioniem, kur viņi  ir ievēlēti, bet izveidot pastāvīgus formātus, kur reāli cilvēkiem ir iespējas kopā ar šiem deputātiem uzdot jautājumus, saņemt atbildes," teica Saeimas spīkers.

Smiltēns sacīja, ka tāpat jaunajā parlamentā kādas svarīgas komisijas vadība būtu jāuztic opozīcijā esošajiem spēkiem. Viņš gan atturējās nosaukt šīs komisijas un kam tieši varētu uzticēt to vadību. Saeimas komisijas kvalitatīvi var sākt darbu pēc valdības izveides, kam būtu jānotiek pēc iespējas drīzāk, piebilda 14. Saeimas priekšsēdētājs.

Tāpat viņš norādīja, ka darbā Saeimas vadībā centīsies atbalstīt visus priekšlikumus, kas varētu veicināt Latvijas izaugsmi, bet nepieļaus tādu priekšlikumu virzību, kas būs kaitnieciski Latvijas valstij. Vēl Smiltēns apņēmies panākt, lai parlamentāriešu debatēs Saeimas sēdēs stingri tiktu ievērota politiskā kultūra un ētika – personīgiem apvainojumiem un rupjībām parlamentā nav vietas.

Vienlaikus jaunievēlētais Saeimas spīkers atzina, ka viņu pozitīvi pārsteigusi Valsts prezidenta Egila Levita šīs dienas runa, kurā valsts galva atzīmēja, ka jaunajai Saeimai un valdībai jābūt reformu Saeimai un valdībai. 

"Šajā brīdī kas tāds tiešām ir nepieciešams. Mēs nedzīvojam mierīgos laikos, mums ir karš tepat aiz robežām, asiņains, nežēlīgs karš. Mums ir enerģētiskā krīze (..)," sacīja Smiltēns.

Pēc Saeimas priekšsēdētāja teiktā, vajag, lai kāds valsts priekšstāvjus sapurina, un Valsts prezidents to ar savu runu parlamentā šodien ļoti labi izdarīja.

KONTEKSTS: 

Par 14. Saeimas priekšsēdētāju 1. novembrī ievēlēts "Apvienotā saraksta" pārstāvis Smiltēns. Jau iepriekš politiķu vidū izskanēja apņemšanās Saeimas priekšsēdētāja amatam virzīt personu, kura stingri ievēros reglamentu un nepieļaus lieku izrunāšanos no Saeimas tribīnes. Bet līdzšinējā Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) varētu tikt virzīta darbam valdībā.

Latvijas Reģionu apvienības, kas 14. Saeimas vēlēšanās startēja politiskajā apvienībā "Apvienotais saraksts", valdes priekšsēdētājs Smiltēns ir ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē ar jurista kvalifikāciju. Smiltēns strādājis trīs Saeimas sasaukumos – 10., 11. un 12. Saeimā. 11. Saeimā Smiltēns pildījis Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra pienākumus, bet 12. Saeimā viņš bija Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs. 2020. gadā Smiltēns ievēlēts par Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti