Saeimas opozīcija vēršas Satversmes tiesā saistībā ar valsts finansējumu studijām augstskolās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeimas opozīcijas deputāti iesnieguši Satversmes tiesā pieteikumu par šī gada budžetā paredzēto finansējumu studijām valsts dibinātās augstskolās, apstrīdot tā neatbilstību Satversmei, informēja parlamentā.

Pieteikumu Satversmes tiesai parakstīja 31 deputāts no partijas “Saskaņa”, Zaļo un Zemnieku savienības un pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši.

Deputāti norāda uz virkni šī gada budžeta programmu, kuras nenodrošinot Augstskolu likumā noteikto ikgadējo valsts finansējuma pieaugumu studijām valsts dibinātās augstskolās ne mazāku par 0,25% no iekšzemes kopprodukta.

Deputātu ieskatā likumdevēja rīcība neatbilst vairākiem Satversmē nostiprinātiem vispārējiem tiesību principiem:

  • 1. - Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
  • 66. - Saeima ik gadus pirms saimnieciskā gada sākšanās lemj par valsts ienākumu un izdevumu budžetu, kura projektu tai iesniedz Ministru kabinets.

Pieteikuma iesniedzēji norāda, ka apstrīdētais regulējums neatbilst no Satversmes 1. panta izrietošajam tiesiskuma principam, tiesiskās drošības principam un labas likumdošanas principam, kā arī no Satversmes 66. panta izrietošajam ilgtspējas principam.

Saeimas deputāte Evija Papule
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

“Likumdevējs nav konsekventi ievērojis paša pieņemto tiesību normu. Tā vietā valsts finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās kopš Augstskolu likuma 78. panta septītās daļas spēkā stāšanās faktiski nav pieaudzis un tā apmērs teju nemainīgi pēdējo gadu laikā svārstās ap rādītāju 0,4% no iekšzemes kopprodukta. Tā ir absolūti nepieņemama situācija un šāda tiesiskā nihilisma prakse ir jāaptur,” paziņojumā medijiem komentēja deputāte Evija Papule (“Saskaņa”).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti