Saeimas Mandātu komisija virza tālāk iniciatīvu par Krievu savienības darbības pārtraukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27. jūlijā, lēma aicināt parlamentu kolektīvo iesniegumu "Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības" nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai, informēja Saeimas Preses dienestā.

Komisija lēmuma projektu par iniciatīvas tālāko virzību lūgs iekļaut Saeimas tuvākās sēdes darba kārtībā.  

Iniciatīvu portālā "manabalss.lv" rosināja uzņēmējs Gatis Auziņš, kurš pats nav nevienas partijas biedrs. Pēc Auziņa domām, Tatjanas Ždanokas vadītā partija gan tieši, gan netieši aizstāv Krievijas izvērsto agresiju Ukrainā un daudzkārt vērsusies pret Latvijas valstiskumu un vēsturi.

Iniciatīvu parakstījuši 10 168 pilsoņi, un tajā parlaments aicināts pārtraukt Latvijas Krievu savienības kā politiskās partijas darbību.

Šopavasar pieņemtās izmaiņas Politisko partiju likumā noteic, ka partijām ir aizliegts vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību un valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu. Iesniegumu skatot, deputātiem ir pilnvaras to nosūtīt prokuratūrai, kas var celt prasību tiesā par partijas darbības izbeigšanu.

Valsts drošības dienests turpina sekot līdzi Latvijas Krievu savienības aktivitātēm un kopš Politisko partiju likuma grozījumiem pārkāpumus vēl nav fiksējusi, komisijas sēdē norādīja Valsts drošības dienesta priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus.

Valsts drošības dienesta pārstāvis par Latvijas Krievu savienību
00:00 / 01:01
Lejuplādēt

"Mēs, protams, nedalām simpātijas ar Latvijas Krievu savienības ideoloģiju un to, ko esam redzējuši publiskajā telpā, bet mēs esam valsts iestāde un darbojamies likuma ietvaros, proti, mums ir jākonstatē fakts, ka Latvijas Krievu savienība kā juridiska persona ir pieļāvusi likuma pārkāpumu. Šobrīd mums informācijas par tādiem faktiem, ko varētu iesniegt Ģenerālprokuratūrā, nav. Ja šāda informācija ir kādas fiziskas vai juridiskas personas rīcībā, būtu ļoti patīkami to saņemt dienestā, lai mēs to varētu pārbaudīt un konstatēt tās atbilstību patiesībai un izvērtēt Latvijas Krievu savienības darbības izvērtējumu atbilstoši likumiem. Mēs sekojam līdzi savienības darbībām, viņi ir oficiāli brīdināti, ir izskaidrotas iespējamās sekas, pie pirmās iespējas, konstatējot likuma pārkāpumu, nevilcināsimies likumā noteikto instrumentu arī piemērot," norādīja Cinkus.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti