Saeimas komisija uzdod izvērtēt plānu, kas ļautu LIAA izsprukt no vienotās ierēdņu algu sistēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija uzdevusi valdībai izvērtēt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) kapacitātes stiprināšanas plānu, trešdien lēma komisijas deputāti.

Plāns aģentūras darbības uzlabošanai paredz to pārveidot par nodibinājumu, kas tiktu veidots uz atsevišķa likuma pamata. LIAA un Ekonomikas ministrija (EM) vēlas panākt, lai aģentūra būtu izņēmums Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, tādējādi iestādi padarot elastīgāku.

Tāpat aģentūras kapacitātes stiprināšanai ieplānots pieprasīt vienreizēju mantisko ieguldījumu nekustamajā īpašumā Pērses ielā 2, Rīgā, 8,75 miljonu eiro apmērā.

Par šo jautājumu Tiesību aktu projektu publiskajā portālā maija sākumā jau iesniegts konceptuāls ziņojums. Kā komisijas sēdē norādīja EM Valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raimonds Lapiņš, patlaban par ziņojumu saņemti apmēram 40 iebildumi. Daļa no tiem ir tehniski, tomēr daļa konceptuāli, kas nozīmē, ka, visticamāk, šī jautājuma izlemšanai būs nepieciešama valdības politiska izšķiršanās.

Ziņojumā pausts, ka LIAA kapacitātes stiprināšana risinātu problēmas, kas saistītas ar atalgojuma sistēmu, augstu darbinieku mainību un problemātisku darbinieku noturēšanu, elastības trūkumu attiecībā uz jaunu atbalsta instrumentu un pakalpojumu izveidi, kā arī kompetenču fragmentāciju.

Komisijas deputāts Juris Pūce (AP) par LIAA ziņojumu pauda pāris iebildumus, piemēram, vaicājot, kādēļ šāda veida LIAA reforma nav īstenota jau iepriekš - valsts amatpersonu atalgojuma reformas laikā, kurā veikti apmēram 40 "saskaņošanas apļi", kā arī paužot, ka tas varētu nebūt pareizi LIAA nosauktās problēmas risināt ar tik liela veida pārmaiņām.

Vienlaikus "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas vadītājs norādīja - ja koalīcijā šādam priekšlikumam būtu atbalsts, viņš neiebilstu.

Tikmēr LTV raidījums "de facto", ziņoja, ka Ekonomikas ministrijas konceptuāls ziņojums ar piedāvājumu LIAA pārveidot par nodibinājumu arī paredz izdarīt izņēmumu vienotās atlīdzības likumā, ļaujot aģentūras darbiniekiem maksāt pēc citiem principiem nekā pārējās valsts iestādēs. 

Jāatgādina, ka 1. jūlijā spēkā stājas izmaiņas valsts amatpersonu atlīdzības likumā. Attiecīgi tiek piedāvāts jauno sistēmu neattiecināt uz LIAA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti