Dienas ziņas

Rēzeknes novadā samazinās pārvaldnieku skaitu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Noraida prasību Saeimas deputātiem pēc augstākās izglītības

Saeimas komisija noraida ieceri par augstākās izglītības prasību deputātiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Vai deputāts, kurš ir ieguvis augstāko izglītību ir gudrāks un labāks par to, kurš ieguvis tikai vidējo vai pamata izglītību? Saeimas Mandātu komisija noraidīja iniciatīvu par augstākās izglītības nepieciešamību Saeimas deputātiem.

Vienu no vēlētāju iniciatīvas aizsācējām Maiju Ludbāržu, pirms aizvadītajām Saeimas vēlēšanām iepazīstoties ar informāciju par deputātu kandidātiem, pārsteidzis, ka daudziem no viņiem ir pamata vai vidējā izglītība. Tādēļ radusies doma par vēlētāju iniciatīvu, lai būtu pārliecība, ka ievēlēti spējīgākie deputāti.

Ar šādu iniciatīvu esot bijusi vēlme uzstādīt latiņu augstāk un padarīt deputāta profesiju prestižāku.

Taču minētais priekšlikums varētu būt pretrunā ar Satversmi, kas paredz tiesības ikvienam pilsonim, sasniedzot noteiktu vecumu, tikt ievēlētam. Tāpat tas liecinātu par zināmu elitārismu un ļautu kādai personu grupai lemt par to, kas attiecas uz visu sabiedrību.

Konstitucionālo tiesību eksperte Ilze Plakane norādīja, ka par deputātu nemāca nevienā augstskolā un nevar saņemt zināšanas, ko nozīmē būt deputātam.

Vērtējot iniciatīvu, debatēs komisijas deputāti uzsvēra, ka prasība pēc obligātas augstākās izglītības nepadarītu Saeimu labāku. Turklāt, ņemot vērā, ka augstāko izglītību iegūst 22 gadu vecumā, celtos latiņa, no kāda vecuma var ievēlēt Saeimā.

Deputāti ierosinājumu vienbalsīgi noraidīja. Saskaņā ar statistikas datiem, ik sasaukumu vismaz 90% deputātu ir augstākā izglītība. No 14. Saeimas deputātiem deviņiem ir tikai vidējā izglītība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti