Saeimas komisija atbalsta Kucinas kandidatūru ST tiesneša amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 21. septembrī, lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Irēnas Kucinas apstiprināšanu par Satversmes tiesas tiesnesi, informēja Saeimas Preses dienests.

Kucinai ir doktora grāds starptautiskajās tiesībās, un viņa ir ievēlēta par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociēto profesori. Kucina ir vairāku zinātnisko publikāciju un pētījumu autore.

Pašlaik viņa ir Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietniece, prezidenta padomnieku biroja vadītāja un padomniece tiesiskuma un Eiropas Savienības tiesību politikas jautājumos.

Jauns Satversmes tiesas tiesnesis ir jāapstiprina, jo Satversmes tiesas tiesnesei Sanitai Osipovai amata pilnvaru termiņš beidzies šī gada augustā. Kucinas kandidatūru amatam ir izvirzījis Ministru kabinets.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti