Dienas ziņas

Uz māsu profesijas reformu raugās cerīgi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saeimas komisija vienbalsīgi atbalsta M. Bondara izdošanu

Saeimas komisija atbalsta deputāta Bondara izdošanu kriminālvajāšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu pēc prokuratūras lūguma izdot kriminālvajāšanai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”). Par lēmumprojektu vēl būs jābalso Saeimai. 

Bondaru lūdz izdot kriminālvajāšanai par savulaik ar sievu noslēgtu līgumu par ģimenes mājas īpašuma tiesību šķirtību. Šis līgums garantē, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju, ja tiesa atzīs Bondaru par vainīgu zaudējumu nodarīšanā "Latvijas Krājbankai".

Bondars komisijas sēdē uzturēja nostāju, ka nav vainīgs, neko nepareizi nav izdarījis un likumu neesot pārkāpis. Vienlaikus politiķis aicināja atbalstīt viņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Deputāta aizstāvis advokāts Mārtiņš Kvēps norādīja, ka lieta sākta 2018. gadā un kopš tā laika izmeklēšana faktiski neesot notikusi, neviena persona nav pat atzīta par aizdomās turēto. 

Rīgas tiesas apgabala prokurore Madara Griķe par lietas virzību
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Bondara advokāts sēdē skaidroja, ka savulaik Bondara sievas māte uzdāvinājusi savai meitai zemi. Vēlāk, aizņemoties naudu, Bondare uzcēlusi māju. Neparedzot, ka vīrs iesaistīsies politikā, māju ceļot, Bondarei nešķitis svarīgi veikt īpašas atzīmes zemesgrāmatā. "Ja mamma savam bērnam uzdāvina zemi, tad šī ir viņas bērna manta, nevis vīra, sievas, vai cita radinieka manta," sacīja Kvēps.

Par lietas virzību atbildīgā Rīgas tiesas apgabala prokurore Madara Griķe uzsvēra, ka iekavēšanās notikusi procesa virzītāju maiņas dēļ, bet savākto pierādījumu kopums esot pietiekams Bondara saukšanai pie kriminālatbildības.

"Man pārņemot uzraudzību tikai pirms gada, izmeklēšanā nebija skarti būtiski virzieni par notāra darbībām, tāpat arī nebija iegūti saglabājamie dati no e-pasta pārvaldniekiem. Arī tā tika iegūti būtiski pierādījumi. Katrā ziņā es spēšu tiesā pamatot izmeklēšanas darbības pa gadiem un pa mēnešiem," atzīmēja Griķe. 

Prokurore sēdē uzsvēra, ka tika dāvināts tikai zemesgabals, bet vēlāk tas tika papildināts ar ēkām un papildu zemi, tādēļ uzskatāms par kopīpašumu. "Dāvināts tika tikai zemes īpašums, kas vēlāk tika papildināts ar ēkām. Tas, ka dokumentu noslēdz uz viena laulātā vārdu, nenozīmē, ka tas nav uzskatāms par laulāto kopmantu," norādīja Griķe.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūra lūgusi Saeimu izdot kriminālvajāšanai deputātu Mārtiņu Bondaru (“Attīstībai/Par!”), ziņoja Latvijas Televīzija (LTV) rīcībā esošā informācija.

LTV vēstīja, ka pieprasījums par izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar izmeklēšanu, kurā kopš 2018. gada Valsts policija centās noskaidrot, vai Bondara līgums ar sievu nav viltots. Šis līgums garantēja, ka politiķim nevar atņemt ģimenes māju lietā par zaudējumu nodarīšanu "Latvijas krājbankai".

2020. gadā noslēdzās tiesvedība minētajā “Latvijas krājbankas” lietā, un Bondaram līdzās vēl sešiem bijušajiem bankas valdes locekļiem noteikts solidārs pienākums samaksāt 15 miljonus eiro, kurus no tiem vēlējās piedzīt bankas maksātnespējas administrators "KPMG”.

Deputāts Bondars LTV norādīja, ka lieta, viņaprāt, esot politiski motivēta un par to liecinot virkne faktu, bet detalizētākus skaidrojums būšot otrdien preses konferencē.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka Bondars plāno paziņot par atkāpšanos no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja amata un neizvirzīs savu kandidatūru nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Bondars Saeimā tika ievēlēts no apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta, un viņš šobrīd vada arī Saeimas Budžeta un finanšu komisiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti