Panorāma

Klajā nāk Latvijas ārējās un drošības politikas gadagrāmata

Panorāma

Panorāma

Rosina priekšvēlēšanu aģitāciju tikai latviešu valodā

Saeima vērtēs ieceri par priekšvēlēšanu aģitāciju pamatā valsts valodā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Saeima ceturtdien, 19. janvārī, nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kas paredz, ka priekšvēlēšanu aģitācija pamatā notiek valsts valodā. 

Izmaiņas likumā virzīja atsevišķi Nacionālās apvienības, "Apvienotā saraksta", "Jaunās Vienotības" un Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Likuma grozījumi paredz noteikt, ka elektroniskā plašsaziņas līdzekļa programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās un preses izdevumos priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli izvietojami un priekšvēlēšanu aģitācija veicama valsts valodā.

Tāpat nosacījums par valsts valodas izmantošanu attiektos arī uz aģitāciju kā maksas pakalpojumu publisko elektronisko sakaru tīklos, tai skaitā internetā.

Taču grozījumi paredz, ka valsts valodas izmantošana neattiektos uz politisko partiju un to apvienību mājaslapām internetā.

Vienlaikus grozījumi noteiktu, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms Eiropas Parlamenta un pašvaldību domju vēlēšanām priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli varēs saturēt vai priekšvēlēšanu aģitāciju varēs nodrošināt ar tulkojumu Eiropas Savienības dalībvalstu oficiālajās valodās, ievērojot nosacījumu, ka valsts valodas lietojums nedrīkstēs būt mazāks vai šaurāks par saturu svešvalodā.

Piedāvāts arī likumā noteikt atbildīgās institūcijas par attiecīgo pārkāpumu lietu izskatīšanu, proti, Valsts vai pašvaldības policija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, Valsts valodas centrs.

Grozījumi pamatoti ar to, ka tie stiprinās valsts valodas pozīcijas un klātbūtni visās valsts un sabiedrības jomās.

Iepriekšējās, 13. Saeimas, koalīcija 2020. gadā virzīja līdzīgus grozījumus, kuru skatīšanu pārņēmusi arī pašreizējā, 14. Saeima. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti