Pēcpusdiena

Latvijas hokeja izlase gatavojas spēlei ar Zviedriju

Pēcpusdiena

Saeimā konceptuāli atbalsta ieceri ATD uzticēt taksometru vadītāju reģistra izveidi

Saeima tomēr neatbalsta nebrīvē dzimušu dzīvnieku izmantošanu cirkā

Saeima tomēr neatbalsta arī nebrīvē dzimušu dzīvnieku izmantošanu cirkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saeima ceturtdien, 11. maijā, otrajā lasījumā neatbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") ierosinājumu atļaut cirka izrādēs izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus.

Saeimā ceturtdien, 11.maijā, izskatot grozījumu Dzīvnieku aizsardzības likumā, izskanēja bērnu dienu dzejoļi, kas nāca talkā, lai rosinātu deputātus neatbalstīt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. No tribīnes tika atgādināts, ka dzīvnieku spīdzināšana mūža garumā ir cena, kāda jāmaksā par cilvēku izklaidi un uzjautrināšanu, un tas nav pieļaujams.

Šis jautājums raisīja arī plašas diskusijas.

Daudzi atbalstīja cirku bez dzīvniekiem, un no tribīnes skanējis pat aicinājums „būros satriekt iekšā visus politiķus un klaunus, tad tas uzņēmums [Rīgas cirks] zeltu un plauktu”.

Šajā regulējumā nekādi izņēmumi nedrīkst būt, sacīja deputāts Ingmārs Līdaka (Zaļo un Zemnieku savienība). Dzīvniekiem pamatprasība ir zeme, saule, mājas un partneris - cirka telpas to nodrošināt nevar, norādīja Līdaka.

Stepaņenko savu priekšlikumu aizstāvēja un izteicās, ka dzīvnieku dresētāji esot pat lielāki dzīvnieku eksperti nekā veterinārārsti.

„Necenzēsim cirka programmu, tas nav Saeimas uzdevums,” norādīja Stepaņenko.

Sabiedrība tiek uztraukta ar šīm pseidoproblēmām un netiek runāts par tiešām nozīmīgām lietām, LR1 raidījumā "Pēcpusdiena" izteicās Stepaņenko.

Iniciatīva aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā guva lielu atsaucību dzīvnieku tiesību aizstāvju vidū, kuri arī 11. maijā rīkoja protesta akcijas un pieprasīja izbeigt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs.

Stepaņenko ierosinājums ļaut izmantot tikai nebrīvē dzimušus dzīvniekus neko nemainītu, jo šobrīd cirkā savvaļā ķertus dzīvniekus daudz vairs neizmanto, norādīja "Dzīvnieku brīvība" vadītājs Aivars Andersons. Prieks, ka Saeima ieklausījās un neatbalstīja Stepaņenko ierosinājumu. Pastāv zināma ticība, ka pašreizējais deputātu atbalsts saglabāsies un grozījumi tiks pieņemti, izteicās Andersons.

30.martā pirmajā lasījumā Saeima atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. 

Savukārt deputāte Stepaņenko rosināja atļaut cirka izrādēs izmantot dzīvniekus, kas ir dzimuši nebrīvē. Stepaņenko šo priekšlikumu nosauca par iespējamu kompromisa variantu jautājumā par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā.

Likuma izmaiņas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā. Savukārt izmaiņas attiecībā uz Rīgas cirku būs spēkā no 2018.gada 1.janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti