Saeimā svinīgā pasākumā atzīmēs Latgales kongresa dienu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Šogad pirmo reizi Rīgā un Latgalē tiks atzīmēta pērn atceres un atzīmējamo dienu sarakstā iekļautā Latgales kongresa diena, kas noteikta 27.aprīlī par godu 1917. gada Latgales latviešu kongresam un tā pieņemtajiem lēmumiem, kas bija nozīmīgs solis ceļā uz vienotas neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanu 1918.gadā. Latgales kongresa dienai veltītie pasākumi tiks iesākti trešdien, 24. aprīlī, Saeimā, kur notiks vēsturiskā Latgales latviešu kongresa dienai veltīts svinīgs pasākums.

Svinīgo pasākumu trešdien plkst.13.00 parlamenta Sarkanajā zālē atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Klātesošos uzrunās arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Agris Bitāns: Par Latgales kongresa dienas pasākumu Saeimā
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Ar Latgales kongresa valstiskuma skaidrojumu iepazīstinās Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, savukārt par kongresa kultūrvēsturisko un identitātes jautājumu klātesošos uzrunās režisors Viesturs Kairišs.

Pasākuma ietvaros Saeimas namā tiks atklāta izstāde “Pāri slieksnim”. Tā ir Latgales Kultūrvēstures muzeja veidota ekspozīcija, kas veltīta Latgales kongresa simtgadei.

Viens no pasākuma līdzorganizatoriem, zvērināts advokāts Agris Bitāns Latvijas Radio pastāstīja, ka “šodien notiks svinīgais pasākums Latvijas Republikas Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 par godu Latgales kongresa atcerei. Tā ir pirmo reizi oficiāla atceres diena, kurā mēs pieminām šo nopietno pasākumu, kas, manuprāt, bija sākums gan Latvijas modernās valsts izveidei, gan valsts nācijas izveidei”.

“Šajā pasākumā piedalīsies arī Saeimas augstākā vadība - Saeimas priekšsēdētāja, Saeimas frakciju vadītāji -, kā arī citi sabiedrībā nozīmīgi un svarīgi cilvēki, kuri izteiks savu viedokli un attieksmi pret šo vēsturisko notikumu. Un tas savā ziņā arī iesāks veselu virkni aktivitāšu gan Rīgā, gan visur Latvijā, tai skaitā arī Latgalē saistībā ar Latgales kongresu,” sacīja Bitāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti