Saeima piešķir Latvijas pilsonību slavenajam baletdejotājam Barišņikovam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saeima par īpašiem nopelniem Latvijas labā vienbalsīgi lēma uzņemt Latvijas pilsonībā pasaulslaveno baletdejotāju Mihailu Barišņikovu. 

Barišņikova uzņemšanu pilsonībā atbalstīja 84 deputāti. Vēl pirms plenārsēdes ieceri vienbalsīgi atbalstīja arī atbildīgā komisija, un lēmuma projektu bija parakstījuši visu sešu Saeimas frakciju deputāti.

Baletdejotājs uzņemts Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālās apvienība) stāsta, ka Barišņikovs komisijai apliecinājis savas spēcīgās saiknes ar Latviju, kas viņu motivējis lūgt Latvijas pilsonību.

“Viņa motivācija ir tāda, ka viņš jūt tomēr tādu saikni ar savu dzimteni. Latvija ir viņa dzimtene. Pirmie 16 gadi, ļoti spēcīgas saknes, ļoti spēcīgi iespaidi, un tas ir licis pamatu viņa mākslinieka izaugsmei. Un ir ļoti spēcīgas cilvēciskās saites, ko viņš ir visu laiku saglabājis, un tagad viņš arī atjauno radošo sadarbību ar Latviju.

Un mēs jau visu laiku skatāmies un sekojam līdzi Barišņikova panākumiem uz starptautiskajām skatuves un visu laiku mums gribās apliecināt – viņš ir mūsējais. Tagad tas abpusēji tiek apliecināts arī ar pilsonību.

Es domāju, ka tas ir ļoti labi Latvijas pilsonības prestižam,” pauda Latkovskis.

Deputāts Ilmārs Latkovskis
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

Latvijas pilsonību Barišņikovam lūgts piešķirt par viņa īpašajiem nopelniem Latvijas labā. Barišņikovs vēstulē paudis gandarījumu par to, ka tiek apsvērta šāda iespēja, kā arī apliecinājis vēlmi saņemt mūsu valsts pilsonību.

Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība. Barišņikovs mācījies Rīgas Horeogrāfijas skolā pie pasniedzējiem Ņinas Ļeontjevas un Jura Kaprāļa. Pedagogu vadībā tika likti pamati lieliskai baleta tehnikai. 15 gadu vecumā Barišņikovs iestājās Ļeņingradas A.Vaganovas vārdā nosauktajā horeogrāfijas skolā un mācījās pie pedagoga Aleksandra Puškina. Barišņikovs ieguvis divas zelta medaļas starptautiskos baleta konkursos - 1966.gadā Varnā un 1969.gadā Maskavā.

1974.gadā viesizrāžu laikā Kanādā Ļeņingradas Kirova vārdā nosauktā Operas un baleta teātra solists Barišņikovs palika Kanādā, vēlāk viņš pārcēlās uz ASV. Pateicoties augstajam meistarības līmenim, viņš dejoja galvenās lomas 20.gadsimta vadošo horeogrāfu Bežāra, Petī un citu iestudējumos.

Barišņikovs kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem ASV. No 1974. līdz 1978.gadam viņš dejoja "American Ballet Theater", 1978.-1979.gadā strādāja kopā ar Džordžu Balančinu "New York City Ballet", no 1980. līdz 1989.gadam viņš bija Amerikas Baleta teātra direktors, premjers un mākslinieciskais vadītājs, kur pats iestudēja baletus "Riekstkodis", "Dons Kihots", "Pelnrušķīte", "Gulbju ezers". No 1990. līdz 2002.gadam viņš vadīja trupu "White Oak Dance Project". Barišņikovs saņēmis "Emmy" ir balvu.

1974.gadā Rīgā Barišņikovs dejoja Donu Kihotu, bet 1997.gadā Latvijas Nacionālajā operā uzstājās labdarības koncertā. 2006.gadā LNO bija apskatāma Barišņikova fotoizstāde "Moment in Time".

Pērn Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā "Brodskis/Barišņikovs" Jaunajā Rīgas teātrī, savukārt šogad uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Roberta Vilsona un Barišņikova veidotā monoizrāde "Vēstule cilvēkam".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti