Saeima noraida ZZS piedāvāto «dzīves dārdzības mazināšanas pasākumu plānu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeimas vairākums ceturtdien noraidīja opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) iesniegto "nabadzības mazināšanas likumprojektu paketi", kas ietvēra arī piedāvājumu par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes noteikšanu primārajiem pārtikas produktiem.

Koalīcijas deputāts Jānis Patmalnieks ("Jaunā Vienotība") skaidroja, ka, kaut gan opozīcijas deputātu nodomi "šķiet cēli", jāņem vērā tagad sākusies inflācijas kāpuma samazināšanās, kā arī jau iepriekš ir apstiprināts valsts atbalsts energoresursu cenu samazināšanai, kas šajā apkures sezonā visiem lietotājiem sedz pusi no negaidītā cenu pieauguma.

Patmalnieks uzsvēra, ka iedzīvotāji jau aktīvi izmanto valdības un Saeimas piešķirtos atbalsta pasākumus un ka vēl šodien Saeima balsos par minētā atbalsta paplašināšanu.

Deputāts reizē aicināja neatbalstīt ZZS piedāvātās izmaiņas, jo tās ir ar ievērojamu ietekmi uz ieņēmumiem un var radīt nopietnas problēmas valsts budžetam. Samazinoties nodokļiem, neizbēgami būtu jāatsakās no kādiem valsts sniegtajiem pakalpojumiem, par piedāvāto grozījumu likumos risku brīdināja Patmalnieks.

Reizē politiķis norādīja, ka ZZS deputātu ierosinājumi būs vērtīgs pienesums kopējai diskusijai, kādai nodokļu sistēmai Latvijā ir jābūt.

Kā iepriekš informēja ZZS, partiju apvienības izstrādātajā "dzīves dārdzības mazināšanas pasākumu plānā" bija iesniegti seši likumprojekti. ZZS atkārtoti aicināja samazināt PVN līdz 5% pirmās nepieciešamības pārtikas precēm: pienam, piena produktiem (skābajam un saldajam krējumam, kefīram, rūgušpienam, paniņām, rjaženkai, pilnpiena un vājpiena biezpienam, jogurtam bez piedevām), maizei, svaigai un atdzesētai gaļai un zivīm, vistu un paipalu olām.

Lai iedzīvotājiem būtu iespēja iegādāties tiem nepieciešamās zāles, ZZS piedāvāja arī recepšu, bezrecepšu un kompensējamiem medikamentiem piemērot samazināto 5% PVN likmi.

ZZS izstrādātajā "dzīves dārdzības mazināšanas plānā" bija piedāvāts līdz 0% samazināt PVN likmi dabasgāzei, tās pārvades un sadales pakalpojumiem, koksnes kurināmā piegādēm mājsaimniecības vajadzībām (malkai, koksnes šķeldām, zāģskaidām, briketēm, granulām u.c.), elektroenerģijai, tās pārvades un sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm.

Teju visu preču un arī pakalpojumu izmaksas ietekmē degvielas cenu kāpums, tāpēc ZZS izstrādāja priekšlikumus arī par akcīzes nodokļa likmes mazināšanu benzīnam un dīzeļdegvielai.

"ZZS uzskata, ka tikai drosmīgi un kompleksi risinājumi ļaus sasniegt mērķi – sniegt nepieciešamo atbalstu iedzīvotājiem," savu piedāvājumu argumentē politiskais spēks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti