Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Šodien pasniedz Teātra dienas balvas

Intervija ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski

Šadurskis: Trijos gados skolotāju algas likme varētu sasniegt 1000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nākamajā mācību gadā skolotāju algas pieaugs vismaz par 10%, bet trīs gadu laikā skolotāju algas likme varētu sasniegt 1000 eiro, LTV “Rīta panorāmai” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (‘Vienotība”). 

Viņš pagaidām neatklāja, kāda varētu būt skolotāju algas likme nākamajā mācību gadā, norādot, ka vispirms ministrija pabeigs aprēķinus par algu palielināšanas iespējām un prezentēs tos skolotāju organizācijām un pašvaldībām.

Viņš vien atzina, ka pieaugums būs vismaz 10%, ko ļauj panākt mērķdotācija no 1.septembra, bet skolotāji noteikti sagaida lielāku algu kāpumu un “sagaidīs, bet ne šajā gadā”.  

Precīzus ciparus ministrs solīja nosaukt pēc vienas divām nedēļām.

Šadurskis arī detalizēti neizstāstīja, kāds būs piedāvājums skolotāju algu aprēķināšanai. Iepriekš viņš paziņoja, ka nepieciešams grozīt jau esošos pedagogu algu apmērus nosakošos noteikumus, nevis veidot jaunus, pie kuriem ministrija strādāja gandrīz divus gadus.

Tagad intervijā “Rīta panorāmai” viņš sacīja, ka ir  “jāizšķiras, vai salauzt visu” vai arī salauzt tikai nestrādājošās detaļas.

“Revolūcijas aiz sevis atstāj drupu kaudzes, un mums vajadzīgs ātrs rezultāts, un mēs esam tuvu rezultātam,” sacīja Šadurskis.

Tomēr viņš noliedza, ka iepriekšējo gadu ministrijas darbs bija veltīgs un skolotāju atalgojuma modelis mainīsies tikai nedaudz, “mainīsies daudz, par likmi varēs nopelnīt vairāk”.

Šadurskis arī atzina, ka sarežģītākais jautājums sarunās ar skolotāju organizācijām ir par pirmsskolas pedagogu algām, jo, pieaugot skolotāju algām, loģisks būtu arī bērnudārzu audzinātāju algas kāpums. Tam nepieciešama nauda, un to ministrs nevar apsolīt šogad, taču viņš norādīja, ka “summas nav astronomiskas” un 2017.gadā varētu rasties iespēja to atrisināt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti