Rīta intervija

Izglītības trūkums var novest pie cilvēktiesību pārkāpšanas, atzīst cilvēktiesību eksperte

Rīta intervija

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds par institūta izdoto gadagrāmatu

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis par izglītības reformām

Šadurskis: Augstskolām mazāk jāvilina studenti, vairāk – jāgādā par kvalitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas valsts augstākās izglītības studiju programmās vēlams "mazāk mārketinga, ievilinot studentus, vairāk – reālas kvalitātes". Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība").

Runājot par reformām augstākās izglītības sistēmā, ministrs norādīja, ka pagaidām ir plāns reorganizēt vienīgi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), to pievienojot Latvijas Universitātei (LU).

Līdz 2020.gadam citu augstākās izglītības iestāžu institucionālā reorganizācija nav paredzēta, apgalvoja Šadurskis.

Viņš norādīja, ka no kultūras un mākslas augstākās izglītības iestāžu reorganizācijas nebūtu nekāds labums, tāpat kā no reģionālo augstskolu, kā arī Sporta akadēmijas reorganizācijas. Taču visas valsts augstākās izglītības iestādes skars programmu konsolidācija.

Pēc ministra teiktā, Latvijas augstākās izglītības sistēmā vērojama "nesamērīga" augstākās izglītības programmu sadrumstalotība. Pašlaik Latvijā augstākās izglītības iestādes piedāvā kopumā 900 studiju programmas, bet eksperti norādījuši, ka Latvijā vajag ne vairāk kā 600 studiju programmu.

Līdzko parādās kas jauns, tā uzreiz top jauna studiju programma, sacīja ministrs, norādot – augstākās izglītības reformas mērķis būs slēgt dublējošās programmas.

Piemēram, varētu konsolidēt ekonomikas un vadības studiju programmas, taču tiks saglabāta iespēja ekonomikas un finanšu zinības apgūt vairākās augstskolās, tādējādi saglabājot veselīgu konkurenci starp augstskolām, skaidroja ministrs.

Vērtējot studiju programmas un iespējas tās konsolidēt, tiks vētīts, piemēram, tas, cik pēc studijām pelna konkrētās programmas beidzēji, piebilda Šadurskis.

Jau ziņots, ka IZM nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot LU. IZM sola virzīt RPIVA pievienošanas jautājumu valdībā arī tad, ja to neatbalstīs Augstākās izglītības padome (AIP). Ministrija norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles, turklāt tajās iecerēts nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti kā LU centrālajā studiju vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti