Sadarbosies Gaujas Nacionālā parka popularizēšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Kopdarba līgumu parakstījušas sešas Gaujas baseina pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvalde. Šī sadarbība paredz nopietnāk attīstīt parka teritorijā tūrisma jomas uzņēmējdarbību un arī kopīgi startēt starptautiskajos Tūrisma gadatirgos.

Gaujas nacionālajam parkam jākļūst par galveno tūrisma galamērķi Latvijā. Šādu apņemšanos šonedēļ, parakstot arī kopīgu sadarbības līgumu, pauda sešas Gaujas baseina pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvalde. Šī sadarbība paredz nopietnāk attīstīt parka teritorijā tūrisma jomas uzņēmējdarbību un arī kopīgi startēt starptautiskajos Tūrisma gadatirgos. Pirmais no tiem jau ir starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2012", kas šajā nedēļas nogalē norisinās Rīgā.

Mēs apvienojam spēkus, - tā kopējā līguma parakstīšanu vērtē Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Kopā ar Siguldu sadarbību tūrisma jomā Gaujas nacionālajā parkā veidos arī Valmieras pilsētas, Cēsu, Amatas, Līgatnes, Pārgaujas novadu pašvaldības. Jau šobrīd gadā Gaujas nacionālo parku apmeklē vairāk nekā miljons tūristu. Bet Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors un bijušais ilggadējais Gaujas nacionālā parka vadītājs Jānis Strautnieks vērtē, ka parkam vēl ir daudzas iespēju tūristu piesaistē.

Sigulda Gaujas nacionālā parka teritorijā ir viens no atpazīstamākajiem gala mērķiem tūristiem un, kā stāsta novada tūrisma jomas vadītāja Laura Konstante, tad interese būtu apskatīt arī citas vietas. Starp sešām pašvaldībām noslēgtā sadarbības vienošanās paredz veidot šo kopīgo informācijas bāzi, pirmais solis jau ir sperts, un tapis jauns tūrisma ceļvedis par parku astoņās pasaules valodās. Protams, tā būs arī kopīga līdzdalība starptautiskajos gadatirgos, atbalsts tūrisma jomas uzņēmējdarbībai.

Šogad Gaujas nacionālo parku gaida lielas pārmaiņas, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus ap miljons latu apmērā, tajā notiks vērienīgi tūrisma taku labiekārtošanas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti