Rīta Panorāma

Veselības nedēļa

Rīta Panorāma

Intervija ar spota žurnālistu Jāni Matuli

Intervija ar Leonīdu Kalniņu, NBS komandieri ģenerālleitnantu

«Saber Strike 2018» laikā 10 novados jārēķinās ar lielu militāro spēku klātbūtni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas teritorijā no 3.jūnija līdz 15.jūnijam notiks ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības "Saber Strike18", kas risināsies desmit Latvijas pašvaldību teritorijā, kuru iedzīvotājiem jārēķinās ar ļoti lielu militāro spēku mobilitāti, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, šīs būs vienas no lielākajām ASV organizētajām mācībām Eiropā. Tās notiks kopumā četrās valstīs - trīs Baltijas valstīs un Polijā, un tajās kopumā piedalīsies 18 000 karavīru no 19 valstīm. Mācībās Latvijā piedalīsies 3000 dalībnieku no Albānijas, ASV, Dānijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Vācijas.

"Vingrinājumi notiks, un lielākie reģioni, kas būs iesaistīti, tās ir desmit pašvaldības, sākot no Ādažiem [līdz] Vaiņodei, Skrundai. Šajos novados cilvēki redzēs ļoti lielu militāro spēku mobilitāti, pārvietošanos. Jārēķinās ar zināmiem traucējumiem ceļu satiksmē, par ko mēs atvainojamies. Protams, būs arī zināms troksnis visas šīs divas nedēļas," teica Kalniņš.

NBS komandieris atzīmēja, ka šajās mācībās galvenais ir pārbaudīt, cik ātri sabiedroto spēki spēj reaģēt uz iespējamiem konvencionāliem apdraudējumiem.

"Tātad tiks pārbaudīts, cik ātri šeit var ierasties sabiedrotie, cik lielā mērā mēs esam sinhronizēti, darbojoties kopā, kādā veidā mūsu komandieru štābi ir gatavi vadīt gan taktiskās, gan operacionālās uzdevumu izpildes, un cik lielā mērā mēs esam spējīgi sadarboties ar vietējiem iedzīvotājiem un vietējām civilajām vadības struktūrām," skaidroja Kalniņš.

Pēc viņa teiktā, mācībās tiks pārbaudītas tehnoloģijas, kas saistītas ar kiberspējām, sakaru un izlūkošanas iespējām. Tāpat tiks pārbaudīts viss līdz šim NBS iegādātais bruņojums.

"Šādos vingrinājumos mēs pēc iespējas plašāk pārbaudām visu savu kaujas gatavību, kādā veidā mēs esam gatavi aizsargāt Latvijas valsti," teica Kalniņš.

NBS mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka mācību aktīvā fāze norisināsies gan Ādažu poligonā, gan ārpus poligona Rucavas, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Durbes, Aizputes, Skrundas, Vaiņodes, Saldus un Limbažu novadā.

"Saber Strike" ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada. Mācības "Saber Strike 2018" ir apvienotas ar Latvijas organizētajām starptautiskajām militārajām mācībām “Summer Shield XV”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti