Saasinās pašvaldības uzņēmuma «Rīgas satiksme» un «Rīgas mikroautobusu satiksme» attiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Covid-19 pandēmijas seku dēļ privātais uzņēmums "Rīgas mikroautobusu satiksme" lūdz atļauju pašvaldības kompānijai "Rīgas satiksme" paaugstināt biļešu cenu, taču pasūtītājs to nav gatavs darīt, apgalvojot, ka komersants neiesniedz visus dokumentus, kas pierāda nepieciešamību paaugstināt tarifu.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa bijušā mēra Nila Ušakova laikā izveidotajam uzņēmumam ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesu, kas nosaka, ka divu mēnešu laikā uzņēmums sakārtos savas darbības. Komersants arī cer, ka pa šo laiku "Rīgas satiksme" ļaus paaugstināt brauciena izmaksas. 

Maija Lazdiņa par "Rīgas mikroautobusu satiksmes" nostāju
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Viņi pieprasīja mums vairākas reizes, un visa informācija tika sniegta. Tieši tas bija tas iemesls, kāpēc nepieciešama neatkarīga ekspertu grupa, kas izvērtē, jo arī viņu rīcībā bija pieejama visa informācija [par to], kas veido šīs izmaksas," pastāstīja "Rīgas mikroautobusu satiksmes" pārstāve Maija Lazdiņa. "Kamēr šis process noris, mēs turpinām nodrošināt reisus. Protams, tie ir samazināti, bet tie samazināti jau Covid-19 pandēmijas laikā."

Lazdiņa nezinot, par cik uzņēmums vēlas paaugstināt biļešu cenas. Savukārt "Rīgas satiksmē" atklāj, ka tie ir 80%.

Tādējādi viens brauciens mikroautobusā izmaksātu vairāk nekā divus eiro tagadējo 1,15 eiro vietā.

Pašvaldības uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa situāciju raksturo kā grūtu, pieļaujot, ka šāds pakalpojums Rīgā turpmāk var arī nebūt. Taču pasažieriem uztraukties pamata nav. 

Džineta Innusa par "Rīgas satiksmes" nostāju
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Jebkuras iepirkuma cenas pārskatīšanai ir jābūt, pirmkārt, pamatotai. Šim pamatojumam ir jābūt pierādāmām, lai mēs varētu pārliecināties, jo par pasažieru pārvadājumiem zaudējumus sedz no pašvaldības līdzekļiem," paskaidroja Innusa. "Mums nav bijusi pieeja datiem, lai mēs pārliecinātos un būtu droši, ka mēs maksājam publisko naudu pareizi, tātad – segtu tiešām īstus zaudējumus, kas ir radušies dažādu ārējo apstākļu dēļ. Nē, "Rīgas satiksme" nav gatava tā vienpusēji un bez pārliecināšanās, bez pārbaudes par cenas pamatojumu kaut ko maksāt."

Rīgas domes un "Rīgas mikroautobusu satiksmes" attiecības sašķobījās pēc galvaspilsētas politiskās vadības maiņas un jaunas valdes iecelšanas "Rīgas satiksmē".

Iepriekš caur "Rīgas satiksmi" ik gadu daudzi miljoni eiro nodokļu maksātāju naudas plūda uz domes vadībai pietuvinātu personu uzņēmumu. Vēlāk izgaismojās aizdomas par krāpšanos ar tā sauktajiem invalīdu pārvadājumiem, par ko valsts sedz uzņēmēja izmaksas, bet nebija pārliecības, vai tiešām tik daudz cilvēku ar invaliditāti tiek pārvadāts. Viens no nesenākajiem strīdiem bija arī par centieniem izskaust skaidras naudas norēķinus "Rīgas mikroautobusu satiksmē".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti