Dienas ziņas

KPV LV biedru vidū iezīmējas domstarpības

Dienas ziņas

Pašvaldības radīta atpūtas zona traucē uzņēmējus

Asfalta svētki pusgadsimtu gaidītam ceļam

Rundāles novadā svin Asfalta svētkus pusgadsimtu gaidītam ceļam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rundāles novadā šodien pirmoreiz tiek svinēti Asfalta svētki. Tie veltīti astoņus kilometrus garam ceļa posmam, kura sakārtošanu iedzīvotāji gaidījuši pusgadsimtu. Ceļš gan joprojām nav pabeigts, tomēr jaunieši, kas ir svētku organizatori, uzskatījuši, ka galvenais – ceļa seguma maiņa – jau  ir notikusi.

Vairāk nekā 150 novada lielie un mazie iedzīvotāji šorīt pulcējās  Pilsrundālē, lai kopīgi svinētu svētkus astoņus kilometrus garam ceļa posmam, kas  savieno Pilsrundāli ar Sviteni.

Kā pastāstīja Svitenes iedzīvotāja Sandra, ceļu atceroties vienās bedrēs – tolaik automašīnu nācies remontēt katru pavasari un rudeni. Tagad starpība esot jūtama. 

Asfaltu šeit solīja jau 2009. gadā, kad tika izveidots Rundāles novads.  Solījumi gan tā arī palika tikai solījumi, līdz ceļu savā īpašumā pārņēma pašvaldība, bet arī tad  būvdarbi neveicās tik labi, kā gaidīts. 

Gandrīz divus miljonus eiro vērtā rekonstrukcija, kur grants segas pārbūvi finansē Lauku atbalsta dienests, bet asfalta segumu pašvaldība, tika uzsākta 2018. gada maijā.

Pagājušajā gadā uzklāta asfalta  pirmā kārta, bet jau februārī konstatēti defekti.

“Pamatkārtai  atsevišķās vietās nav pietiekama konsistence un līdz ar to lielie akmentiņi, kas ir pārāk lieli, neturas kopā, un, protams, tie ir defekti. Protams, ka visi defekti būvniekiem jānovērš uz sava rēķina,” teica Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis (“Vēlētāju apvienība”). 

Lai gan asfalts pagaidām ir ar defektiem, svitenieki to gaidījuši pusgadsimta garumā. Tāpēc to vairs nevarot uzskatīt par šķērsli šī vēsturiskā notikuma atzīmēšanai ar kārtīgu skrējienu. 

“Satrāpījās tā, ka mēs biedrībā esam jaunieši. Mēs tikko esam dabūjuši tiesības, un tad gribas pabraukāt pa to ceļu, kaut vai ar visiem defektiem, kas tur ir. Ir ļoti labi, ka ir asfalts un vairs nav jābrauc pa to zemes ceļu,” uzskata biedrības “Mums pieder pasaule” vadītāja Eva Reinfelde. 

Svētki, kurus organizējušas četras  novada nevalstiskās organizācijas un finansējuši vietējie uzņēmēji un iedzīvotāji, turpinājās visas dienas garumā, bet oficiālā  ceļa atklāšana plānota šā gada jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti