Dienas ziņas

Filologi Daugavpilī apgūs ķīniešu valodu

Dienas ziņas

Apkopo Dundagas iedzīvotāju dzīvesstāstus

Rūjienā sāk būvēt baznīcas torni

Rūjienā sāk baznīcas torņa celtniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Rūjienas baznīca pirms vairāk nekā 50 gadiem tika ļaunprātīgi dedzināta, un ir vairākas lietas, ko šo gadu laikā vēl joprojām nav izdevies atjaunot, viena no tām – zvanu tornis.

Lai arī tam nepieciešamā summa vēl nav savākta pilnībā, torņa būvniecības darbi ir sākti ar cerību naudu savākt būvniecības laikā.

Vienlaikus gan baznīcas draudze spriež – tornis vajadzīgs baznīcai no ārpuses, bet iekšpusē būtiskāks ir siltums un tas, lai uz galvas netek ūdens.

Tieši jumta tecēšana bija iemesls, lai pirms pāris gadiem Rūjienas Svētā Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze plānotu remontdarbus. Plānos bija nomainīt šīfera jumtu pret skārda, jo tādu draudze no iekrājumiem un saziedotā varētu atļauties.

Tobrīd biedrībā “Rūvenietis” nolēma, ka rūjieniešiem būtiski ir redzēt baznīcai atjaunotu zvanu torni un sarkanu dakstiņu jumtu. Izveidoja projektu divās kārtas – pirmajā torņa būvniecība, otrajā – pārējās baznīcas jumta nomaiņa. Kopš tā brīža biedrības paspārnē izveidota komiteja savākusi kopumā 80 000 eiro, no kā lielākā daļa ir pašvaldības finansējums. Torņa celtniecībai vēl nepieciešami aptuveni 40 000 eiro, bet darbi jau sākti.

“Izlēmām, ka sāksim darbus un sāksim ar pirmo kārtu – ar torni. Tad rūjienieši redzēs, ka darām, un palīdzes, un ir ļoti liela cerība, ka oktobrī arī gailis dziedās,” saka biedrības „Rūvenietis” priekšsēdētāja un Baznīcas torņa komitejas līdzdalībniece Līga Siliņa.

Gailis saglabājies no iepriekšējā torņa, bet zvanu gan nāksies meklēt jaunu.

Tajā pašā laikā baznīcas draudzē spriež, ka tornis ir tikai viena no baznīcai nepieciešamajām lietām un tas neatrisina tekošā jumta problēmu.

“Diemžēl bieži vien ir tā, ka tie ļaudis, kuri nenāk uz baznīcu, viņiem šis tornis ir būtisks. Tas ir pilnīgi normāli un saprotami, skatoties kā uz ēku, bet draudzes locekļi ir priecīgi, ka viņi var nākt uz baznīcu, kurai ir jumts un kurā ir silti. Viņa tāda nav. Bet, neskatoties uz to, šeit ir cilvēki un nāk,” norāda Rūjienas Sv. Bērtuļa evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniece Laima Studenkova-Jolkina.

“Tie, kas ziedo baznīcai, tam tornim un jumtam, tie noteikti neziedo draudzes vajadzībām, tie grib redzēt, lai tā baznīca no ārpuses ir kārtībā,” piebilst Siliņa.

Mēģinājumi atjaunot baznīcas torni notikuši jau pirms 20 gadiem. Tad arhitekts Jānis Lūcis izstrādāja projektu, bet to realizēt neizdevās, jo draudze bankrotējušajā “Bankā Baltija” zaudēja visu atlikušo ziedojumu naudu. Šobrīd naudas vākšana notiek biedrības kontā, un kopumā gan pirmās, gan otrās būvniecības kārtas īstenošanai nepieciešami vairāk nekā 240 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti