Panorāma

Aleksandram no Kapseļu ielas bērnunama ir ģimene

Panorāma

"Brexit" termiņu pagarina līdz 31. janvārim

Rudīte Losāne kļūst par LELBĀL mācītāju

Rudīte Losāne kļūst par LELBĀL mācītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

No šodienas Latvijā ir par vienu sievieti mācītāju vairāk. Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) par mācītāju ir ordinējusi dzejnieci, ilggadējo Iļģuciema cietuma kapelāni un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Rudīti Losāni. Viņa kalpos Aizputes novada Cīravas draudzē, kur iepriekš Losāne bija mācītāja pienākumu izpildītāja.

Sievas un vīri melnā un ne tikai šorīt pulcējās pie Rīgas Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcas, lai kopīgi dotos uz Cīravu. Tur, Aizputes novadā, atrodas draudze, kuru no šodienas oficiāli vadīs jaunā mācītāja Rudīte Losāne. Vietējie par viņu saka: “Tā ir mūsu Rudīte!”

Vēl pirms kļūt par mācītāju, Rudīte reizi mēnesī vadīja dievkalpojumus Cīravā kā mācītāja pienākumu izpildītāja.

“Visu zina, gadus – tas bija tā un tad. Visu viņa zina. Mēs esam ļoti priecīgi!” saka Cīravas draudzes locekle Gunta.

“Ļoti sirsnīga, ļoti laipna, ļoti iejūtīga. Un vienmēr atvadās no mums ar tādu mīļumu. Man vispār patīk viņas dievkalpojumi, ka viņa uzrunā tevi no sirds. Tu jūti, ka aiziet līdz sirsniņai,” mācītāju raksturo Cīravas draudzes locekle Māra.

Sirsnīgu sveicienu Rudītei sagatavoja arī vietējās svētdienas skolas audzēkņi.

Rudīte Losāne ir dzejniece un ilggadēja Iļģuciema cietuma kapelāne. Par darbu ar ieslodzītajiem 2010. gadā viņai pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni. Bet šodien baznīcā - ordinēja par mācītāju.

Ceremonijā piedalījās arī mācītāji no citām ārzemju luterāņu draudzēm. Latvijas Evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) neatzīst sieviešu ordināciju atšķirībā no LELBĀL.

“Es mācos gan no vīriešiem mācītājiem, gan no sievietēm mācītājām. Un es domāju, saliekot to visu kopā, mērķis ir tas, ka sirdis tiek uzrunātas ar Dieva vārdu un viņa mīlestību!” norāda LELBĀL arhibīskape Lauma Zušēvica.

Pēc ordinācijas jau pie mācītājas Rudītes Losānes ir izveidojusies gara sveicēju rinda. Tostarp arī mazmeitas, kas burtiski neļāva vecmammai pakustēties... Vairāk par to, kāda ir Rudīte Losāne baznīcā un ārpus tās, pavisam drīz varēs uzzināt no Ingas Jērumas jaunās grāmatas.

“Man turpmāk būs jāsadzīvo ar šo grāmatu, jo tur būs diezgan atklāts stāsts par mani, par ko es faktiski priecājos, jo par mācītājiem ir tādi priekšstati, ka mācītāji ir tādi balti un pūkaini, nevainīgi. Tā jau nav,” saka Rudīte Losāne.

Rudīte Losāne pēc ordinācijas neplāno apstāties. Un nākamais viņa mērķis jau ir zināms – jaunā mācītāja cer pabeigt un aizstāvēt disertāciju par darbu cietumā, lai viņu varētu uzrunāt arī kā doktori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti