Dienas ziņas

Rekonstruēts autoceļš Bārbele–Skaistkalne

Dienas ziņas

Johans Brēms - slavens Čehijā, nezināms dzimtajā Latvijā

Rucavnieki mācās vākt un šķirot atkritumus

Rucavnieki mācās vākt un šķirot atkritumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 9 mēnešiem.

Baltijas jūras piekraste Rucavas novadā ir viena no visvairāk piesārņotajām. Dažādu atkritumu – plastmasas, stikla – tur kļūst arvien vairāk, šovasar secināja zaļās ekspedīcijas „Mana jūra” dalībnieki. Lai rūpētos par apkārtējās vides sakoptību, gan novada skolēni, gan bērnudārza audzēkņi regulāri dodas piekrastes sakopšanas talkās. Tā jaunā paaudze atraktīvā veidā apgūst atkritumu vākšanas un šķirošanas nozīmīgumu.        

Rucavas novada skolu jaunieši, sadevušies rokās, dodas pie jūras, lai godinātu to ar simbolisku apskāvienu. Šoreiz iecerētā pludmales sakopšanas talka pie Papes bākas izpaliek, jo dabas spēki izrādījušies pārāki par cilvēku gribu.

“Parasti pavasarī mums ir lielā talka, un arī rudenī mēs nākam uz jūru tīrīt jūras krastus, savākt atkritumus,” stāstīja Rucavas pamatskolas direktore Liene Trumpika.

Vasaras sākumā Papes bākas apkārtne ir atpūtnieku pārpildīta. Neraugoties uz regulārajiem sakopšanas darbiem, tieši šī piekrastes daļa atzīta par vienu no netīrākajām Latvijā. Pirms diviem mēnešiem aptuveni 10 kilometru posmā gar piekrasti no Papes līdz Nīcas novada robežai iedzīvotāju talkā savākta pusotra tonna atkritumu.

Rucavas Tūrisma informācijas centra vadītāja, talkas organizatore Natālija Grauduže stāstīja, ka cilvēki piekrastē izmetuši ārā cepeškrāsni, ledusskapjus, kopumā atrasti pieci lielgabarīta atkritumi.

“Bija arī kuģu virves, zvejnieku kastes, kas galvenokārt nākušas no kuģiem,” stāstīja Grauduže.

''Mana jūra ir tīra jūra'' - ar šādu devīzi Rucavas pamatskolā novada skolēni, bērnudārza audzēkņi un viesi no Lietuvas atraktīvos veidos iepazīstas ar atkritumu vākšanas un šķirošanas nozīmi. Vienpadsmit dažādās stacijās viņi sacenšas ne tikai veiklības stafetēs, bet arī uzklausa vides speciālistu skaidrojumus, piemēram par stikla pudeles ceļu vai plastmasu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Baltijas jūra mūs vieno - atzīst kaimiņpilsētas Palangas bērnudārza „Pasaka” vadītāja, tāpēc visiem kopīgi jārūpējas par piekrastes tīrību, mācot bērniem to jau no mazotnes. Rucavas novada piekrastes teritorija gar jūras robežu ir nedaudz garāka par 20 kilometriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti