Dienas ziņas

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā

Dienas ziņas

Jaunā mācību gada aktualitātes

Jūrā meklē pazudušu bērnu

Rucavas novadā meklē jūrā pazudušu bērnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Otrdien, 15.augustā, Rucavas novadā jūras piekrastē turpinājās 11 gadu veca zēna meklēšana. Pēc glābšanas dienestu sniegtās informācijas pazudušais bija vietējais iedzīvotājs, kurš pirmdienas pēcpusdienā devies peldēties jūrā un sācis slīkt. Meklēšanas darbos iesaistīti arī jūras spēki un Lietuvas krasta apsardze.       

Izsaukumu uz jūrmalu Rucavas novadā, kur slīkst 11 gadus vecs zēns, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma pirmdien ap pulksten 14.30.  Palīgā devās arī Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta kuģis un helikopters no netālu esošās Lietuvas. Meklēšanas darbus pārtrauca līdz ar tumsas iestāšanos un atsāka otrdienas rītā.

VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Staņislavs Lisovenko stāstīja, ka vakarā bija liels vējš, viļņošanās, “līdz Rucavas novadam liels attālums, bijām pēc 20 minūtēm, pašu bērnu vairs neredzējām”.

Jūras spēku štāba plānošanas virsnieks Pēteris Subota atzina, ka “var tikai pieņemt, ka tā bija viļņu radīta straume”. “Vecākiem vienmēr jābūt atbildīgiem par bērnu. Šoreiz noteicošais faktors bija daba, kuras dēļ cilvēki kļūdās,” piebilda Subota.

Valsts policija informēja, ka kopā ar bērnu nelaimes brīdī bijis arī kāds pieaugušais, taču šobrīd plašāka informācija par notikušā apstākļiem netiek sniegta.

Liepājas pludmales glābēji novērojuši, ka kopumā vecāki kļuvuši atbildīgāki, taču joprojām esot gadījumi, kad bērni jūrā tiek palaisti peldēties vieni paši.

Liepājas pludmales glābšanas dienesta vadītājs Kristiāns Brūvers  stāstīja, ka novērots, ka “bērnu pulciņi iet kopā ar veciem cilvēkiem, vecais cilvēks sēž kāpās, bērni jūrā ir vieni paši”.  “Vai to var uzskatīt par pieskatīšanu? Apšaubāmi,” sacīja Brūvers.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienests ziņo, ka šogad Kurzemē saņemti 17 izsaukumi par cilvēku slīkšanu, un divreiz glābējiem nelaimi izdevies novērst, savukārt lielākajā daļā gadījumu slīcēju izglābis kāds aculiecinieks. Tomēr neiztrūkst arī gadījumi, kad no ūdens izceļ jau mirušu cilvēku. Atbildīgie dienesti uzsver, ka drošāk peldēties ir glābēju uzraudzītās peldvietās, turklāt, pirms doties peldēties jūrā, arī jāizvērtē viļņu augstums.

 “Ja viļņiem rodas baltas galvas, putas, tad jūrā ir 5 - 6 balles, un ir jāapdomā, vai spēšu ar šiem viļņiem tikt galā,”  atgādināja Brūvers.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti