Dienas notikumu apskats

Lepēna sola cīnīties par Krievijai uzlikto sankciju atcelšanu

Dienas notikumu apskats

Protesta akcijā aizturētajam Krievijas opozicionāram Navaļnijam piespriež 15 dienu arestu

RPIVA likvidācijai valdībā balsu varētu pietikt

RPIVA likvidācijai valdībā balsu varētu pietikt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Šonedēļ valdības izšķirošajā sēdē par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) nākotni, visticamāk, pietiks balsu akadēmijas likvidācijai, pievienojot to Latvijas Universitātei. Par to balsos visi “Vienotības” ministri, kā arī atbalstu paudusi kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) un premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Attiecībā uz RPIVA likvidāciju gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iepriekš izmantoja koalīcijas partiju līgumā paredzēto iespēju vienu reizi atlikt kāda jautājuma izskatīšanu valdības sēdē. Tādā veidā lēmums par RPIVA likvidāciju ir svītrots no Ministru kabineta darba kārtības jau divas reizes, kopumā lēmumu atliekot trīs nedēļas.

Tā kā “Vienotības” virzīto augstskolas likvidāciju ZZS un Nacionālā apvienība vairs nevarēs atlikt, visticamāk, šonedēļ valdība šo jautājumu beidzot skatīs, lai gan vienota viedokļa koalīcijā nav.

Paredzams, ka RPIVA pievienošanu Latvijas Universitātei atbalstīs visi “Vienotības” ministri. Tā kā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atradīsies komandējumā, no “Vienotības” būs četras balsis par labu likvidācijai.

Savu atbalstu paudis arī pats premjers Māris Kučinskis. Taču ZZS vēl valdes sēdē pirmdien, 27.martā, šo jautājumu pārrunās.

Nacionālajai apvienībai tikmēr gaidāms brīvais balsojums. Kultūras ministre Dace Melbārde izšķirošajā sēdē sola atbalstīt RPIVA likvidāciju: “No kultūras nozares skatupunkta raugoties, ir pareizi, ja pie Mūzikas akadēmijas, kas sagatavo plaša profila mūzikas speciālistus un dejas speciālistus, tiek pievienota arī pedagoģijas kompetence. Mēs to esam vērtējuši kā mīnusu, ka Mūzikas akadēmijā šīs specialitātes nav. No nacionālā pasūtījuma viedokļa augstākajā izglītībā kultūrizglītībai šis solis ir pareizs.”

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) sēdes laikā atradīsies komandējumā Beļģijā. Taču trešais Nacionālās apvienības ministrs Kaspars Gerhards, kurš vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, vēl nav izlēmis, kā balsot: “Man ir jāiepazīstas ar šiem argumentiem. Ir pietiekami daudzi svarīgi darbi jārisina.”

No Zaļo un zemnieku savienības ministriem sēdē nepiedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš atradīsies darba vizītē Uzbekistānā, tādēļ sēdē piedalīsies četri ZZS ministri. RPIVA likvidāciju ZZS vēl plāno pārrunāt savā starpā, tomēr maz ticams, ka partijas ministri varētu nostāties pret Kučinska pozīciju.

Ja arī četri atlikušie ZZS ministri un Gerhards balsos pret, “Vienotības” ministri, Kučinskis un Melbārde nodrošinās vienas balss pārsvaru RPIVA likvidācijai.

Tiesa, sēdē gaidāma arī pamatīga diskusija par lēmuma juridisko pamatojumu un Melbārde uzsver, ka no tās būs atkarīgs arī gala lēmums.

Ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei, solot saglabāt reģionālās filiāles. 

Augstākās izglītības padome neiebilda pret RPIVA reorganizāciju, bet norādīja uz nepieciešamību precizēt projektu.  Savukārt RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu, iebilstot pret šādu ieceri. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti