Dienas ziņas

Izveido novada investīciju objektu karti

Dienas ziņas

Baušķenieki meklē risinājumus ceļu uzlabošanai

RPIVA Kuldīgas filiāles studentu sapulce

RPIVA Kuldīgas filiālē valda neticība IZM solījumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija solījusi pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošanas Latvijas Universitātei (LU) nelikvidēt tās filiāles, akadēmijas Kuldīgas filiālē valda neticība solījumiem. Studentiem un mācībspēkiem jautājumu esot vairāk nekā atbilžu.

Lai pamatotu savas šaubas un pārliecinātu, ka netic ministrijas solījumiem, uz sapulci RPIVA Kuldīgas filiālē tika aicināta arī novada vadība. Joprojām studenti nesaprot, kāpēc veiksmīgi strādājoša augstskola ir jāiznīcina un kāpēc nevar strādāt kā līdz šim, ja jau visu saglabās, tikai nomainīs nosaukumu.

Pašlaik akadēmijā pedagogu izglītošanā tiek īstenota kompetenču pieeja, lai jaunie skolotāji mācētu praktiski, nevis teorētiski strādāt ar jaunāko paaudzi. “Piemēram pašlaik tāda kvalifikācija kā pirmsskolas un sākumskolas skolotājs, kas ir vislielākā programma visās filiālēs, tāda vispār Latvijas Universitātē nav, universitātei nav filiāļu, savā laikā bija, bet nojuka. Ir vairāki studenti, kas ir pārnākuši kvalitātes dēļ,” saka RPIVA profesore Anita Petere.

Tāpat neesot skaidrots, kā studenti varēs studēt jau iesāktās programmās, bet kuras nav universitātē. “Nav tā, ka vienkārši pārceļ kā krūzītes no plauktiņa uz plauktiņu, tā ir likumdošana, tas prasa laiku,” saka RPIVA Kuldīgas, Tukuma un Ventspils filiāļu vadītāja Ruta Karloviča.

Studenti ir nemierā ar pretrunām, kas dzirdamas publiskajā telpā, jo atbildīgo ierēdņu viedokļi nemitīgi mainās. Turklāt esot bažas, vai filiāles pēc pāris gadiem tomēr netiks likvidētas, jo LU neesot pozitīvas pieredzes filiāļu uzturēšanā.

Karloviča sola, ka par savu autonomiju akadēmija turpinās cīnīties, izejot ielās, arī uzrunājot novadu cilvēkus: “Iesim līdz Eiropai, tas nozīmē arī cilvēktiesības, katram indivīdam ir tiesības. Studenti izvēli ir izdarījuši, un viņiem tā tiek ierobežota.”

Akadēmijā norāda, ka tai ir piešķirts arī Lielbritānijas kvalitātes standarta sertifikāts „Investors in Excellence”, kas esot apliecinājums izcilas organizācijas statusam. Latvijā vēl šāds sertifikāts ir tikai Banku augstskolai.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Turklāt vajadzīgs arī Augstākās izglītības padomes atzinums. 

Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles, turklāt tajās iecerēts nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti kā Latvijas Universitātes centrālajā studiju vietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti