Rosina Baldones domes priekšsēdētāja Požarnova nomaiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Reģionu alianse (RA) un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rosina atcelt no amata pašreizējo Baldones novada domes priekšsēdētāju Andreju Požarnovu ("Gods kalpot mūsu Latvijai").

Deputāte Karina Putniņa (RA) aģentūrai LETA apliecināja, ka sešu deputātu parakstītais ierosinājums ceturtdien, 2. novembrī, ir iesniegts pašvaldībā. Viņa gan uzsvēra, ka kopumā šo ieceri atbalsta astoņi RA un VL-TB/LNNK deputāti. Kopumā Baldones novada domē strādā 15 deputāti, tātad ar astoņām balsīm varētu būt pietiekami, lai ierosinājums par priekšsēdētāja maiņu tiktu atbalstīts.

Putniņa uzskata, ka pašlaik pašvaldībā netiek ievēroti labas pārvaldības principi, savukārt atsevišķi lēmumi tiekot pieņemti, pārkāpjot likumu "Par pašvaldībām". Šādā situācijā deputāti neredz iespēju attīstībai, jo lēmumi tiekot pieņemti politiski, nevis pašvaldības interesēs. Pašreizējā vadībā arī nerēķinoties ar opozīcijas viedokli, piebilda deputāte.

Taujāta par potenciālo kandidātu, ko varētu virzīt Požarnova vietā, Putniņa teica, ka vēl notiek sarunas ar VL-TB/LNNK.

RA domē pārstāv seši deputāti, bet VL-TB/LNNK ir divi deputāti - domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mačs un Guntis Tamanis.

Tamanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka domes priekšsēdētāja nomaiņu iniciējusi RA, bet VL-TB/LNNK, izvērtējot šo priekšlikumu, nolēma to atbalstīt. Viņš norādīja, ka koalīcijas veidošana pēc vēlēšanām bija ļoti sarežģīta, iespējams, visi jautājumi netika pietiekami atrunāti. Pašlaik sadarbība kļūstot problemātiska, atzina deputāts.

VL-TB/LNNK pašvaldību vēlēšanās startēja no kopīgā saraksta ar "Vienotības" pārstāvjiem. Nacionālā apvienība ar kolēģiem šo jautājumu pārrunāja, teica Tamanis. Viņš akcentēja, ka pašlaik ir pats procesa sākums, tāpēc būtu pāragri komentēt detaļas par nākamo koalīciju un iespējamo kandidātu priekšsēdētāja amatam. Vienlaikus viņš apliecināja VL-TB/LNNK deputātu gatavību sadarboties ar RA.

Požarnova koalīcijas partnere un vietniece Viola Āboltiņa (LZP), komentējot, vai atbalsta domes priekšsēdētāja nomaiņu, sarunā ar aģentūru LETA bija lakoniska.

"Viola Āboltiņa koalīcijas līgumu nepārkāpj," pauda viņa, piebilstot, ka iekšējās nesaskaņas jārisina iekšēji.

Likums nosaka, ka ārkārtas domes sēde jāsasauc divu nedēļu laikā, tātad līdz 16.novembrim.

Pašlaik koalīciju Baldones novada dome veido VL-TB/LNNK un "Vienotības" apvienība, partija "Gods kalpot mūsu Latvijai" un Latvijas Zaļā partija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti