Rosina atļaut politisko aģitāciju tikai latviski; vairums rīdzinieku neiebilst pret komunikāciju krieviski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Saeima ceturtdien izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijā nodeva grozījumus Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā, kuri paredz atļaut politisko aģitāciju tikai valsts valodā. Vienlaikus vairākumam rīdzinieku ir pieņemama partiju komunikācija ar vēlētajiem krieviski, liecina pēc LSM pasūtījuma pirms Rīgas domes vēlēšanām veiktā SKDS aptauja.

Grozījumus iesnieguši vairāki Nacionālā apvienības, kā arī Jaunās konservatīvās partijas deputāti. Viņi uzskata, ka izmaiņas veicinās latviešu valodas lietošanu. 

Grozījumi attiecas uz priekšvēlēšanu aģitāciju, kuras izvietošanas izdevumi ir attiecināmi uz normatīvajos aktos noteiktajiem priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumiem.

Izmaiņas grib ieviest no 2021. gada 1. janvāra.

Rīdziniekiem krievu valoda - pieņemama

Vairāk nekā pusei rīdzinieku – 68% – šķiet pieņemami, ka viņu atbalstītais politiskais spēks komunicētu ar sabiedrību arī krievu valodā, bet  nepieņemami tas ir 28%. Pilnībā pieņemami tas ir 44,9%, bet drīzāk pieņemami – 23,3%, drīzāk nepieņemams tas ir 13,4%, pilnīgi nepieņemami – 14,4%.

Avots: SKDS

Vismazāk komunikācija krievu valoda pieņemama Nacionālas apvienības vēlētājiem, bet biežāk pieņemams – “Saskaņas” vēlētājiem. 

Avots: SKDS

No respondentiem ar krievu sarunvalodu ģimenē komunikācija ar vēlētāju krieviski pieņemama 92,2%, bet no respondentiem ar latviešu sarunu valodu ģimenē – 53,3%. 

Vairāk nekā citām vecuma grupām tas ir pieņemami cilvēkiem vecumā no 45 līdz 54 gadiem – šajā grupā tas ir pilnībā pieņemami 55,8%, drīzāk pieņemami – 22,8%.

Avots: SKDS

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti