Rosina apsūdzēt ugunsdzēsēju un privātpersonu par marihuānas audzēšanu lielās platībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt ugunsdzēsēju un privātpersonu par marihuānas audzēšanu pašdarinātā siltumnīcā lielās platībās, informēja IDB.

IDB augusta beigās Austrumzemgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes amatpersonu un kādu privātpersonu par narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu.

Birojs pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrojis, ka minētās personas pašdarinātā siltumnīcā lielās platībās audzēja narkotisko vielu – marihuānu – saturošus stādus.

Kriminālprocesa izmeklēšanā izņemti un ekspertīzei nodoti teju 200 augu stādu.

Noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp VUGD amatpersonai – aizliegums ieņemt noteiktu amatu dienestā.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām pret VUGD amatpersonu un privātpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 256. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – narkotiskās vielas saturošu augu neatļauta sēšana un audzēšana lielās platībās – izdarīšanu.

Minētais noziedzīgais nodarījums atklāts un izmeklēts, sadarbojoties ar Valsts policiju.

IDB šā gada pirmajā pusē veicis pirmstiesas izmeklēšanu kopumā 91 kriminālprocesā.

Prokuratūrai nodoti 26 kriminālprocesi, un to laikā rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tajā skaitā 29 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 36 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika, norādīja IDB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti