Rolanda Ūdra draugi iedzied «The Hobos» dziesmu «Walk All Night» un rada tai videoklipu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tapis kāds īpašs muzikāls projekts – mūziķa Rolanda Ūdra, kurš 2016. gadā cieta autoavārijā, draugi, atbalstītāji un domubiedri ierakstījuši jaunu grupas “The Hobos” hita “Walk All Night” versiju, kam radīts arī videoklips.

Tas simboliski aizsāk portāla “Delfi” atbalsta projektu www.stiprinistipros.lv  ģimenēm, kurās dzīvo pastāvīgi aprūpējams tuvinieks, informēja “Delfi”.

Projekts  sākās ar “Delfi” galvenā redaktora Ingus Bērziņa ideju par kādas “The Hobos” dziesmas ierakstu grupas līdera Rolanda Ūdra atbalstam. Tā aizrāva gan “The Hobos” mūziķus Mārtiņu Burkevicu, Egonu Kronbergu un Vilni Krieviņu, gan citus Ūdra kolēģus – Renāru Kauperu, Ainaru Virgu, Normundu Rutuli, Jāni Šipkēvicu junioru un Arni Račinski –, un “TRU Music Studio” studijā kopā ar mūzikas producentu, skaņu inženieri Gati Zaķi tapa jauns dziesmas “Walk All Night” ieraksts.

“Man Ūdris vienmēr licies kā starpdimensiju klejotājs. Viņā ir tik daudz citādā, bet tāda, kas šķiet pazīstams. Es neesmu dzīvē saticis lamu, bet sajūtas varētu būt līdzīgas,” atzīst mūzikas producents, skaņu inženieris Gatis Zaķis.

“Iedziedāt “Walk All Night” bija viena no domubiedriem Renāra Kaupera ideja. Pirmkārt, tas ir viens no slavenākajiem “The Hobos” hitiem. Otrkārt, kā teica Kaupers, Ūdri tagad slimība iekaļ gandrīz nekustīgā ķermenī, bet viņa dzīves smelšana pilniem malkiem mums visiem ir atmiņā. Tieši dziesma “Walk All Night” ar savu tekstu un savu noskaņu mums atgādina par Ūdri, kurš vienmēr kaut kur traucās caurām naktīm, un stiprina ticību, ka lietas uzlabosies,” stāsta Ingus Bērziņš.

Režisors Uģis Olte ar komandu atsaucās aicinājumam radīt jaunās “Walk All Night” versijas klipu, un ar “Delfi” aatbalstu ir tapis emocionāls videovēstījums.

““The Hobos” jau 18 gadus ir bijusi viena no manām mīļākajām latviešu grupām. Toreiz, kad tā bija pašā plaukumā, biju pārāk zaļš, lai spētu viņiem kaut ko uzfilmēt. Tagad pie manis ir atnākusi iespēja dot saviem varoņiem atpakaļ,  [..] Dziesmas “Walk All Night” klipa ideja radās teju bez domāšanas – atnāca gatava. Tās iedvesmas saknes sūc sulu no vecā un lieliskā – Pētera Ķimeļa filmētā – klipa. Toreiz tas bija stāsts par diviem jauniešiem, kas iepazīstas autobusā un kopīgi klaiņo pa naksnīgu pilsētu, kamēr viņus no augšas bezkaislīgi vēro satelīts. Bet tagad pats Ūdris ir iesprūdis kaut kur tepat, bet tomēr tālu un skatās uz mums no sava kosmosa. Jaunais klips ir mēģinājums iztēloties, kā tas ir – būt Ūdrim tagad,” stāstīja Uģis Olte.

Par videoklipa beigu kadra scenāristu neviļus kļuva pats Ūdris – viņš filmēšanas laikā sēdēja savā ratiņkrēslā, līdz kādā mirklī noņēma no galvas naģeni un aizlidināja prom. Tad Olte izdomāja kadru ar cepuri, kas paliek Zemes orbītā Ūdra vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti