Rojā nogrimušais kuģis nav radījis vides piesārņojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rojā pirmdien nogrimušais zvejas kuģis nav radījis dabas piesārņojumu, ziņo Valsts vides dienests (VVD). Ostas darbība pilnībā atjaunota.

17 metrus garais zvejas kuģis, kurš nogrima naktī uz pirmdienu, esot pietauvots. Tas bija labā tehniskajā stāvoklī, arī nogrimšanas dienā tam bija paredzēts doties zvejā, pastāstīja ostā.  

Negadījumā nebija cietuši cilvēki, bet uz ūdens virskārtas bija redzami naftas plankumi, ostā laikus tika izvietotas bonas un naftas produkti jūrā nenonāca.

VVD pārstāve Kristīne Kļaveniece norādīja: "Šodien naftas produktu piesārņojums uz ūdens virsmas vairs netika novērots, tāpēc no ūdens tika izceltas pēdējās naftas produktu absorbējošās bonas. (..) Ceturtdien tika atsūknēta kuģī palikusī degviela tādā pašā apjomā kā pirms negadījuma tika uzpildīta kuģī – 2,8 tonnas. Pēc Valsts vides dienesta sākotnējiem aprēķiniem no kuģa varētu būt noplūduši apmēram 50 litri naftas produktu."

Ostā tā bijusi pirmā reize, kad kanālā nogrimst kuģis. Pašlaik tas atrodas remonta vietā.

KONTEKSTS:

Rojas ostā pirmdien, 13. decembrī, nogrima zvejas kuģis, kas vēl dienu iepriekš bija zvejā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests VUGD notikuma vietā strādāja visu dienu, un kuģi izdevās pacelt no dzelmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti