Labrīt

Antons Pacejs radījis inovatīvu pārvadu mikromobilitātes transportlīdzekļiem

Labrīt

Divu gadu laikā taps jauna Latgales lauku tūrisma mārketinga kampaņa

Robežsardzes priekšnieks: iestādes kapacitāte ir nepietiekama, trūkst 11% darbinieku

Robežsardzē trūkst 11% darbinieku; papildu slodze – migranti pie Grieķijas robežas un lidostas attīstība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Valsts robežsardzē trūkst 11% darbinieku. Turklāt papildu slodzi uz dienestu rada valsts iesaiste situācijas risināšanā ar migrantiem pie Grieķijas robežas, kā arī gatavošanās hokeja čempionātam un lidostas “Rīga” kapacitātes attīstība, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

Saasinājusies situācija uz Turcijas–Eiropas Savienības robežas, kur tūkstošiem patvēruma meklētāju cenšas iekļūt Grieķijā un Bulgārijā. Tāpēc Eiropas Savienība (ES) vienojās par robežapsardzības aģentūrai “Frontex” papildu tehnisko palīdzību.

“Frontex” operācijās iesaistās arī Latvija, un pašlaik uz Grieķijas robežas atrodas 25 mūsu robežsargi un divi policisti, arī viens robežsardzes kuģis, kuteris un divas kinologu komandas. Pujāts vērtēja, ka šāda palīdzība Grieķijai no Latvijas puses jau ir diezgan ievērojama.

Saņemts arī papildu pieprasījums pēc tehnisko resursu nosūtīšanas. Robežsardze pieteikusi mobilo novērošanas videokompleksu ar četrām amatpersonām, un šis piedāvājums pašlaik tiek izskatīts. Tāpat papildus ir pieprasījums nosūtīt divus ekspertus un vienu koordinācijas ekspertu.

Kad tiks pabeigts helikopteru dzinēju kapitālais remonts, plānota arī helikopteru nosūtīšana uz Grieķiju atbalsta sniegšanai migrācijas krīzē, sacīja Pujāts.

“Šeit skaidrs – mēs nedaudz mazinām savas spējas uz Latvijas robežām. Šo cilvēku prombūtne jākompensē tiem, kas paliek uz vietas, un visdrīzāk tā ir iesaiste virsstundu darbā,” pastāstīja robežsardzes priekšnieks.

Viņš atzina, ka Valsts robežsardzes kapacitāte ir nepietiekama un jau 2016. gadā apstiprināts plāns ar 133 štata vietām stiprināt zaļās robežas uzraudzību. Šie plāni nav realizēti

Notiek arī robežšķērsošanas vietu "Silene" un "Pāternieki" modernizācija, gatavojoties hokeja čempionātam nākamgad. Tam nepieciešamas papildu 54 štata vietas, bet līdz šim neviena nav iedalīta. Darbam saistībā ar hokeja čempionātu robežsardze gatavojas “savilkt jostu”, plānojot virsstundu darbu esošajiem darbiniekiem.

Attīstās arī lidosta “Rīga”, kur robežsardzes personāla trūkums ir 20%. Tur tiek strādāts pie automātisku vārtu uzstādīšanas, kas varētu darboties ar mazāku robežsargu skaita iesaisti. Viens robežsargs varēs uzraudzīt 4-5 šādus vārtus.

Kopumā Valsts robežsardzē trūkst 11% jeb 260 darbinieku.

Pujāts uzskata, ka pamata iemesls darbinieku trūkumam ir nekonkurētspējīgs atalgojums. Vienlaikus viņš atzinīgi vērtēja, ka ir paaugstināts atalgojums kadetiem.

Tāpat iemesli ir demogrāfiskā bedre un jauniešu sliktā fiziskā sagatavotība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti