Rinkēvičs Baltkrievijas opozīcijas līderei apliecina Latvijas nemainīgo atbalstu baltkrievu tautai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, forumā "Rīgas konference 2020" tiekoties ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku, apliecinājis viņai Latvijas nemainīgo atbalstu baltkrievu tautai, informēja Ārlietu ministrijā.

Rinkēvičs uzsvēra, ka pilsoniskajai sabiedrībai ir galvenā loma savas valsts nākotnes noteikšanā. Latvija turpinās iestāties par sankciju politikas uzturēšanu pret tām Baltkrievijas amatpersonām, kuras ir atbildīgas par tiesībsargājošo iestāžu nepamatotajām represijām un vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Sarunas partneri bija vienisprātis, ka vienīgais produktīvais situācijas risinājums Baltkrievijā ir jaunu godīgu un brīvu prezidenta vēlēšanu sarīkošana starptautisko novērotāju klātbūtnē.

Tihanovska izteica pateicību par Latvijas sniegto palīdzību Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai un skaidro nostāju baltkrievu tautai tās demokrātisko pamattiesību ievērošanā.

Sarunā tika vērtēti iespējamie attīstības scenāriji Baltkrievijā, kā arī notika domu apmaiņa par turpmākās palīdzības sniegšanas iespējām varas iestāžu represijās cietušajiem.

Lai pārrunātu Latvijas atbalstu un palīdzības nodrošināšanas iespējas Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, Tihanovska vizītes laikā Rīgā tiekas arī ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu ("Jaunā Vienotība"). Klātesot Latvijas nevalstiskajām organizācijām, kas ir iesaistītas medicīniskās, psiholoģiskās un juridiskās palīdzības nodrošināšanā Baltkrievijā cietušajām personām un neatkarīgos medijus pārstāvošiem žurnālistiem, paredzēts pārrunāt Latvijas palīdzības nozīmi pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai Baltkrievijā.   

KONTEKSTS:

Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9. augustā iepriekšējais valsts galva Lukašenko ieguva 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī Eiropas Savienība un citas rietumvalstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti