Dienas ziņas

Rīgas ostā pietauvojas NATO zemūdene

Dienas ziņas

Cēsīs aizvadīta akcija "Strādā jebkur!"

Labiekārto Terehovas robežkontroles punktu

Rindu mazināšanai uz robežas sākusies Terehovas robežpunkta pārbūve

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai mazinātu rindas uz robežas, sākta robežkontroles punkta “Terehova” pārbūve. Objektā modernizācijas darbi nav veikti kopš tā uzcelšanas. 

Robežkontroles punkts "Terehova" ir viena no noslogotākajām Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietām. Tas uzbūvēts pirms 20 gadiem, un visu šo laiku robežkontroles punktā nekādi būtiski modernizācijas darbi nav veikti. Taču šomēnes uzsākta teritorijas asfalta maiņa un jaunas padziļinātas muitas kontroles ēkas būvniecība.

“Mēs runājam par projektu, kas tiek realizēts Eiropas kaimiņattiecību instrumentu ietvaros – Latvijas-Krievijas sadarbības programmā 2014.  -2020.gadam. Šobrīd noslēgtais līgums ir ar līgumsummu 5,9 miljoni eiro,” pastāstīja "Valsts nekustamo īpašumu" attīstības projektu daļas vadītājs Armands Rabovičs.

Ik diennakti robežkontroles punktu “Terehova” šķērso aptuveni 1500 automašīnas un 2000 personas. Vasarā un svētku dienās plūsma ir intensīvāka. Lai neveidotos garas automašīnu rindas, robežkontroles punktā uzstādīs elektroniskās informācijas zīmes, kas rindu veidošanās laikā mainīs joslu nozīmi.

“Ja attiecīgi būs kāda plūsma lielāka, viņas varēs elektroniski regulēt. Un līdz ar to cilvēkiem nevajadzēs tik ilgi gaidīt rindā. Tiks nomainīti visi seši paviljoni, paplašināts jumts. Stipra lietus gadījumā mums ir ļoti lielas peļķes, kur amatpersonām un cilvēkiem ir jāstaigā,” remontdarbu gaitu ieskicēja Terehovas robežkontroles punkta priekšnieka vietnieks, majors Normunds Potapovs.

Tagadējā padziļinātās muitas kontroles ēka ir stipri novecojusi, turklāt tajā pieejama tikai viena vieta kravu muitas fiziskai kontrolei. Jaunajā ēkā tādas būs divas, kas ievērojami paātrinās muitnieku darbu.

“Tad mēs varam atsevišķi gan veikt vienu darbu, tas ir, piemēram, izkraujot to preci. Otrā veikt pārējām mašīnām fizisko kontroli. Mums bija te nesen arī viens gadījums, kad mums vajadzēja veselu kravu kraut ārā, pārskaitīt. Mašīna tad atradās ēkā, te veidojās rinda jau,” stāstīja  Terehovas punkta muitas maiņas vadītājs Pēteris Grigalis.

“Tajā būs visa jaunākā, modernākā tehnika iekšā, kur arī vajadzības gadījumā, kā arī līdz šim, ja robežsargiem ir aizdomas, viņi muitas amatpersonām norāda uz to mašīnu, kur viņa tiek pārbaudīta padziļinātās kontroles ēkā,” uzsvēra Potapovs.

Kopumā projektam būs četras būvniecības darbu kārtas, no kurām pašlaik norisinās pirmā. To plānots pabeigt līdz nākošā gada rudenim.

Jau ziņots, ka uz austrumu robežas pēc robežjoslas un žoga izbūves krasi samazinājies robežpārkāpēju skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti