Dienas ziņas

Aizliegs fašistiskās Vācijas un PSRS formastērpus

Dienas ziņas

Līgatnē birokrātija kavē attīstīt uzņēmējdarbību

"Rīgas satiksmē" algotais J. Kokins turpinās rīkot vēlēšanas

Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Kokins: Jautājums par darbu «Rīgas satiksmē» ir politizēts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 4.aprīlī, uzklausīja “Rīgas satiksmē” savulaik nodarbināto Rīgas vēlēšanu komisijas vadītāju Juri Kokinu, kurš bija manāmi neapmierināts ar viņa darbam pievērsto uzmanību un skaidroja to ar jautājuma politizēšanu.

Vēl pirms Centrālās vēlēšanu komisijas sēdes sākuma valdīja bažas, vai Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins maz to apmeklēs, ņemot vērā jūtīgo darbakārtības jautājumu.

Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Kokins: Jautājums par darbu «Rīgas satiksmē» ir politizēts
00:00 / 03:39
Lejuplādēt

Tomēr Kokins atnāca gan. Viņš par vēlēšanām Rīgā ir atbildīgs jau kopš 2005. gada, un uz komisijas sēdi ieradās manāmi dusmīgs. Viņš vairākkārt uzsvēra, ka publiskajā telpā viņa piestrādāšana "Rīgas satiksmē" tik ļoti tiek vētīta, jo viņš neesot pareizajā koalīcijā.

Kokins trīs gadus esot analizējis satiksmes plūsmas Rīgas autostāvvietās, par ko no “Rīgas satiksmes” kopumā saņēmis aptuveni 75 000 eiro. Vienlaikus Kokins ir Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs un  Rīgā valdošajā koalīcijā esošās partijas “Gods kalpot Rīgai” biedrs.  Kokins noliedza, ka būtu nodarbināts fiktīvi vai atrastos interešu konfliktā.  

Viņš pauda neizpratni, kāpēc “pēdējā laikā ir tāds tikums - politizēt lietas, kas nav politiskas, politizēt katru detaļu, katru sīkumu un izvērst to par raganu medībām”. Viņam tas atgādinot padomju laikus, “ja kas, tad sauc uz arodbiedrības sapulci”.  

Juris Kokins: Jautājums par darbu “Rīgas satiksmē” ir politizēts
00:00 / 01:06
Lejuplādēt

“Ja es būtu pareizajā partijā vai koalīcijā, es domāju, nevienam nerastos jautājumi, jo likums man neliedz strādāt vēl kaut kur,” paziņoja Kokins.  

Kokins skaidroja, ka ilggadējās it kā konsultācijas “Rīgas satiksmē” galvaspilsētas vēlēšanas neietekmējot. Ko īsti darījis, liedzot atklāt komercnoslēpums, bet pēkšņā publicitāte traucējot strādāt vēlēšanu komisijā.

Kokins neatklāja, ko īsti domā ar frāzēm par nebūšanu pareizajā partijā vai koalīcijā. Amatu viņš atstāt negrasās, bet piebilda, ka kopš maksātspējas grūtībām konsultanta līgums ar viņu “Rīgas satiksmē” ir pārtraukts. Citu darbu Kokinam šobrīd neesot.

“Kāpēc man būtu jāatkāpjas? Ir kaut kādas problēmas ar vēlēšanu procesa nodrošināšanu? Es balsis neskaitu. Es nodrošinu vēlēšanu procesu,” sacīja Kokins.

Vēlēšanu komisijai jautājumu nebija daudz. CVK vadītāja Kristīne Bērziņa atzina, ka nekāds lēmums nesekos, jo Rīgas domes iecelto Kokinu no amata var atsaukt tikai, ja ir konstatēti pārkāpumi, bet tādu nav.

Bērziņa arī uzsvēra, ka  vēlēšanu komisiju vadītājiem nav aizliegts apvienot amatus vai būt partiju biedriem.  

“Es domāju, ka mums būtu ļoti grūti atrast visām vēlēšanu komisijām neitrālus juristus. Līdz ar to ir izvēlēts princips, ka katra partija izvirza savus pārstāvjus un viens otru pieskata,” sacīja Bērziņa.

Bērziņa personīgo viedokli par Kokina palikšanu amatā neizpauda, sakot, ka jāgaida tiesībaizsardzības iestāžu lēmumi.

Kokinu atlaist var tikai Rīgas dome. Jau pagājušajā nedēļā to rosināja darīt opozīcijas deputāti, taču domnieku vairākums bija Kokina pusē.

 KONTEKSTS:

"Rīgas satiksmes" jaunā valde pēta to, cik jēgpilns bijis Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kokina darbs pašvaldības uzņēmumā. Paskaidrojumus par Kokina darbošanos uzņēmumā grasās prasīt arī Centrālā vēlēšanu komisija. Kokins par Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju kļuva 2009. gadā pēc neveiksmīgā starta pašvaldību vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta.

Atšķirībā no Centrālās vēlēšanu komisijas, ko apstiprina Saeima, Rīgas vēlēšanu komisiju ieceļ un apstiprina pašvaldība, un tā ir atbildīga par vēlēšanu norisi pašvaldībā. Pašvaldību komisiju vadītājiem ļauts strādāt arī citur. Žurnāls “Ir” noskaidrojis, ka Kokinam kopš 2015. gada līdztekus bijis līgums arī ar “Rīgas satiksmi”. Tajā apstiprina – saskaņā ar uzņēmuma līgumu Kokins ik mēnesi par nedaudz vairāk nekā 2000 eiro monitorējis “Rīgas satiksmes” stāvvietas un to kontroles sistēmu, sniedzot uzņēmumam konsultācijas.

“Ar to monitoringu viņš ir nodarbojies. Cik kvalitatīvi un jēgpilni tas ir bijis, to es šobrīd nevarēšu pateikt. Jaunā valde izskata šos visus līgumus un revidē to vērtību, ja tā var izteikties. Tas viss vēl ir procesā, bet šis process vēl nav noslēdzies,” informēja SIA “Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis.https://eu2.madsone.com/ad/100261554371237000174/79e3b7babd861f25/mads.gif

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti