Rīgas Uzvaras parka sākotnējā pārbūve varētu izmaksāt 5 līdz 6 miljonus eiro 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Uzvaras parka pārbūves pirmā kārta Rīgā varētu izmaksāt 5 līdz 6 miljonus eiro. To Latvijas Radio intervijā sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. 

Rīgas mērs atkārtoti norādīja, ka pēc padomju pieminekļa nojaukšanas parku iecerēts veidot kā aktīvas atpūtas vietu rīdziniekiem. 

"Valsts prioritārajiem pašvaldības aizņēmuma projektiem piedāvā savu finansējumu, mēs esam izvēlējušies, ka virzīsim tieši Uzvaras parka rekonstrukciju. Domāju, ka tuvākajās dienās mēs arī prezentēsim jau publiski šo piedāvājumu," sacīja Staķis.

Staķis atzīmēja, ka pie padomju pieminekļa demontāžas darbiem palikušas vēl "pāris nedēļas", taču pēc tam uzreiz darbu sāks nākamie būvnieki. Rīgas mērs pieļāva, ka šogad teritorijā neko vairāk "nepaspēsim izdarīt". 

Tāpat Staķis norādīja, ka attiecīgi uz 9. maiju teritorijā "ar garantiju" joprojām būs būvdarbus ierobežojošs žogs.

KONTEKSTS:

Būvlaukumu pieminekļa nojaukšanai Uzvaras parkā sāka iekārtot 2022. gada 22. augustā, bet dienu vēlāk tika nogāztas pieminekļa kompleksā esošās karavīru skulptūras un vēl dienu vēlāk – arī sievietes tēla statuja. Savukārt 25. augustā pēc vairāku stundu kalšanas nogāzts 79 metrus augstais obelisks.

Rīgas pašvaldībā atklāja, ka darbi ritēja ātrāk, nekā plānots. Saskaņā ar likumu piemineklis bija jānojauc līdz 2022. gada 15. novembrim, savukārt ar būvniekiem noslēgtais līgums paredz, ka līdz 2023. gada 30. jūnijam jāpabeidz būvdarbi šajā teritorijā.

Uzvaras parkā demontētā padomju pieminekļa vietā īstermiņa plāns paredz izveidot jauniešu atpūtas un sporta laukumu, savukārt par ilgtermiņa plānu vēl būs nepieciešama sabiedrības iesaiste un diskusijas, atzina Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti