Tieša runa

Tieša runa: "Bērnu saindēšanās Siguldas pirmsskolas iestādēs"

Tieša runa

Tieša runa: "Bērnu saindēšanās Siguldas pirmsskolas iestādēs"

SPKC par A hepatīta uzliesmojumu Rīgas skolā

Rīgas skolā izsludināta mēnesi ilga karantīna saistībā ar A hepatītu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Rīgas 95. vidusskolā no trešdienas, 25. septembra, izsludināta mēnesi ilga karantīna saistībā ar A hepatīta jeb Botkina slimības saslimšanas gadījumiem, Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs.

SPKC pieļauj, ka slimība, iespējams, varēja tikt ievesta no ārzemēm, kādai ģimenei atgriežoties no atpūtas tajās zemēs, kur A hepatīts ir izplatīts un pēdējos gados nebija raksturīgs Latvijai, tādējādi bērniem nav pret to izstrādājusies imunitāte.

Perevoščikovs norādīja, ka bērniem šī slimība norisinās vieglā formā. Savukārt skolas administrācija aicina skolēnus būt piesardzīgiem un ievērot higiēnas normas.

SPKC pārstāvis arī atzina, ka šobrīd Latvijā novērojams pieaudzis skaits dažādu infekcijas slimību. "Grupveida uzliesmojumi ar 5 vai vairāk pacientiem ir labs indikators. Ja iepriekš bija [apmēram] 60 uzliesmojumi divu gadu laikā, tad šogad jau ir 74. Mēs runājam par divreiz vairāk uzliesmojumiem," pauda Perevoščikovs.

Daļa no slimībām varētu būt skaidrojamas ar to, ka bērni atsāk mācības pēc vasaras brīvdienām un izplatās, piemēram, rota vīruss vai adenovīruss.

SPKC informē, ka no inficēšanās brīža līdz parādās pirmie slimības simptomi paiet vidēji no 15 līdz 50 dienām (vidēji 4 nedēļas). Slimības sākumā raksturīga pazemināta ēstgriba, savārgums, paaugstināta temperatūra, slikta dūša un biežāka vēdera izeja, pēc dažām dienām parādās dzelte un tumšs urīns. Bērniem infekcija biežāk norit vieglā formā vai bez izteiktiem simptomiem, pieaugušajiem slimība var noritēt smagākā formā, un tā ilgst vairākas nedēļas ar atveseļošanās periodu vairāku mēnešu garumā. Vidēji divām trešdaļām saslimušo A hepatīts noris bez dzeltes.

KONTEKSTS:

Septembrī tika konstatēti zarnu infekcijas simptomi bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". Saskaņā ar PVD jaunākajiem pārbaužu rezultātiem, SIA "Baltic Restaurants Latvia" nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs "Ieviņa" un "Saulīte", kā arī Siguldas 1. pamatskolā.

PVD konstatējis 'Staphylococcus aureus' jeb zeltainā stafilokoka klātbūtni no bērnudārzu "Ieviņa" un "Saulīte" pavāru rokām pēc to dezinficēšanas ņemtajos nomazgājumu paraugos. Savukārt divos nomazgājumu paraugos, kas ņemti no mazgāta un dezinficēta aprīkojuma virsmām bērnudārzā "Saulīte" un Siguldas 1. pamatskolā, konstatēta zarnu nūjiņu baktērijas klātbūtne.

Pēc PVD konstatētā, ka uzņēmums ne visur ievērojis higiēnas prasības, Siguldas novada pašvaldība nolēmusi lauzt līgumu ar bērnudārzu un skolu ēdinātāju SIA „Baltic Restaurants Latvia”.

PVD un SPKC turpina meklēt zarnu nūjiņas infekcijas izplatības cēloni. Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti