«Rīgas siltums» un «Rīgas ūdens» sola nepiemērot līgumsodus kavētiem maksājumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Sagaidot jauno apkures sezonu, siltumapgādes uzņēmums AS "Rīgas siltums" nepiemēros līgumsodus kavētiem maksājumiem par piegādāto siltumenerģiju. Tāpat līgumsodus par kavētiem maksājumiem sola nepiemērot AS "Rīgas ūdens", informēja uzņēmumos.

Šāda prakse tika īstenota arī Covid-19 pandēmijas laikā, lai palīdzētu klientiem norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem, norādīja uzņēmumos.

SIA "Rīgas ūdens" valde trešdien pieņēmusi lēmumu, ka no 1. septembra un līdz šī lēmuma atcelšanai vai grozīšanai netiks aprēķināti nokavējuma procenti par SIA "Rīgas ūdens" sniegtajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem, informēja uzņēmumā. 

"Rīgas ūdens" ir saņēmis arī Rīgas pilsētas izpilddirektora, kapitāla daļu turētāja pārstāvja Jāņa Langes vēstuli "Par sociāli atbildīgu rīcību energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma un krīzes situācijā", kurā

aicināts kapitālsabiedrībām kā komunālo pakalpojumu sniedzējiem rīkoties līdzīgi kā 2020. gada pavasarī un 2021. gada rudenī, kad tika apturēta līgumsodu un nokavējuma procentu aprēķināšanas kārtība,

tādējādi sniedzot atbalstu sociāli atbildīgas komercdarbības ietvaros – nepārtraucot komunālo pakalpojumu sniegšanu, neturpināt soda naudu un kavējuma procentu aprēķinu un pēc iespējas vienoties par vēlāku pakalpojumu apmaksu, ja persona nonākusi apstākļos, kas liedz veikt savlaicīgus maksājumus.

"Rīgas siltumā" atzīmēja, ka lielai daļai nav kavējumu vai ilgstošu parādu, jo vasaras laikā, gatavojoties nākamajai sezonai,  klienti ir centušies tos nomaksāt.

"Rīgas siltums" atzina, ka siltumapgādes uzņēmums saražo vien 30% Rīgai nepieciešamā siltuma, bet lielāko daļu – 70% – iepērk.

Tādēļ ir svarīgi savlaicīgi norēķināties ar enerģijas piegādātājiem, lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu siltumapgādi visā Rīgā.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir ap 825 kilometru, no kuriem 85% atrodas "Rīgas siltuma" īpašumā.

49% "Rīgas siltuma" akciju pieder Rīgas domei, 48,995% – Latvijas valstij, 2% – SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet 0,005% – Latvijas valstij piederošajai AS "Latvenergo".

KONTEKSTS:

AS "Rīgas siltums" no 2. oktobra plāno dubultot siltuma tarifu galvaspilsētā, liecina uzņēmuma pieteiktās tarifu izmaiņas. Siltumenerģijas gala tarifu plānots palielināt no esošajiem 85,45 līdz 170,59 eiro par MWh bez pievienotās vērtības nodokļa. Pateicoties valsts atbalstam, reālās izmaksas iedzīvotajiem būs nedaudz mazākas – 119 eiro par MWh. Siltumenerģijas tarifa pieaugums ir saistīts ar dabasgāzes un pirktās siltumenerģijas cenu kāpumu.

Savukārt Rīgā maksa par ūdeni no oktobra pieaugs par vairāk nekā 17%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) informācija. Kubikmetra izmaksas par abiem pakalpojumiem kopā – ūdensapgādi un kanalizāciju – pieaugs par 24,8% jeb 48 centiem – no 1,93 eiro līdz 2,41 eiro par kubikmetru (bez PVN), iepriekš informēja uzņēmumā "Rīgas ūdens".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti