Rīgas politiski represētās personas Valsts svētku pabalstā saņems 150 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu, politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki – valsts pensiju saņēmēji kā ikkatru gadu novembrī Rīgā varēs saņemt svētku pabalstu. Pašvaldības piešķirtā pabalsta apmērs vienai personai ir 150 eiro – par 50 eiro vairāk nekā iepriekšējos gados, informēja Rīgas domē.

Pabalsts tiek izmaksāts tiem rīdziniekiem, kuri savu dzīves vietu deklarējuši Rīgā līdz 2022. gada 1. novembrim, tai skaitā sociālās aprūpes centros dzīvojošiem. Pabalsts tiek piešķirts reizi gadā – novembrī, bez iesnieguma un bez ienākumu un materiālās situācijas izvērtēšanas. 

Pabalstu pārskaita uz pabalsta saņēmēja norādīto norēķinu kontu vai izmaksā skaidrā naudā. Saņemot pabalstu skaidrā naudā, pabalsta saņēmējam jāuzrāda politiski represētās personas vai nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu un personu apliecinoši dokumenti.

Rūpējoties par klientu veselību, kā arī, lai novērstu drūzmēšanos, tie rīdzinieki, kuri līdz šim represēto pabalstu saņēma kasē, aicināti atvērt bankas kontu un informēt Rīgas Sociālo dienestu, nosūtot pa pastu iesniegumu, kas uzrakstīts latviešu valodā un ir personas pašrocīgi parakstīts; parakstot iesniegumu ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot to uz adresi [email protected]; izmantojot e-adresi (plašāka informācija par e-adreses lietošanu: "mana.latvija.lv/e-adrese").

Iesniegumā personai obligāti jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, adrese, tālrunis un konta numurs, uz kuru pārskaitīt pabalstu.

Tiem politiski represēto pabalstu saņēmējiem, kuri jau iepriekš saņēma šo pabalstu kontā un konts nav mainījies, Rīgas Sociālajā dienestā nav jāvēršas.

Līdz 7. novembrim represēto pabalsts jau pārskaitīts 2043 rīdziniekiem. 2021. gadā pabalstu politiski represētām personām saņēma 2298 rīdzinieki, pabalsta apmērs bija 100 eiro.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai pa Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti