Rīgas patversmes patlaban nav pārslogotas; Covid-19 gadījumu – mazāk nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Iestājoties aukstākam laikam, Rīgas deviņas patversmes ik gadu uzņem lielāku bezpajumtnieku skaitu. Latvijas Radio aptaujātās patversmes norādīja, ka patlaban nav pārslogotas un arī Covid-19 saslimstības gadījumu tajās ir mazāk nekā pērn. Taču bezpajumtnieku skaits kopumā Rīgā nesarūk un patversmju pārstāvji pieļauj, ka tas pēc gada var vēl pieaugt energoresursu sadārdzinājuma seku dēļ. 

Rīgas patversmes patlaban nav pārslogotas; Covid-19 saslimstības gadījumu tajās ir mazāk nekā pērn
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Novembra beigās deviņu Rīgas patversmju pakalpojumus izmantoja vidēji 680 cilvēki dienā. Rīgas patversmes vadītāja Dagnija Kamerovska norādīja, ka vīriešu nodaļā patlaban ir ap 120 cilvēku un ap 90 sieviešu nodaļā. Bezpajumtnieku skaits šī gada sala apstākļos ir līdzīgs kā pērn decembrī un pandēmijas dēļ paplašinātas arī uzturēšanās telpas, kā arī katrā patversmes nodaļā veic regulāru Covid-19 testēšanu.

“Diemžēl [bezpajumtnieku skaits] nekrītas. (..) Klienti ir jau pieraduši, ka koplietošanas telpās ir jālieto maskas, ka ir jādezinficē un jāmazgā rokas. Principā pašlaik mums nav slimotāju [ar Covid-19]. Jaunos klientus arī pārbaudām pirms laižam tālāk. Ir kas vakcinējas un ir kas nevakcinējas, tie gan ir lielākā mazākumā,” sacīja Kamerovska. 

Patversmes vadītāja gan neizslēdz, ka klientu skaits patversmēs var pieaugt nākošgad, kā sekas esošajam energoresursu sadārdzinājumam.

“Ja mēs redzam, ka visu energoresursu cenas dotajā brīdī pieaug, pieaug arī pārtikas cenas, tam cilvēciņam, kas jau tā knapi ar tiem ienākumiem izdzīvo, varētu būt grūtības,” viņa piebilda, norādot, ka pirmos gadījumus, kad cilvēki zaudējuši mājvietu neapmaksātu komunālo pakalpojumu dēļ, patversmes varētu novērot pavasarī.

Latvijas Sarkanā Krusta Sociālā centra vadītāja Ilona Luste stāstīja, ka patlaban patversmes pieejamas diennakti. Sarkanā Krusta patversmēs pa dienu uzņem ap 40 personas, bet naktis tur pavada ap 90 cilvēku. Šajās patversmēs tieši divu metru distanci nodrošināt ir izaicinošāk, jo uzņem arī personas alkohola reibumā, bet patversme nodalījusi šo klientu plūsmas.

“Nakts laikā atved 30 personas alkohola reibumā, līdz ar to pārslogojums nav jūtams šogad. Pagājušajā gadā, kad bija pirmais kovida vilnis, vairāk klientus veda. Piemēram, vienā naktī atveda 50. (..) Mums ir zema [Covid-19] saslimstība. Tie ir viens, divi pozitīvi gadījumi no 100 klientiem,” atzīmēja Luste. 

Sarkanā Krusta patversme un Rīgas patversme aicina iedzīvotājus ziedot vīriešu ziemas apģērbu un apavus, ko ikviens var nogādāt kādā no patversmju vai dienas centru nodaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti