Dienas ziņas

No rītdienas plānots sākt bērnu vakcinēšanu pret Covid-19

Dienas ziņas

Asistenti neredzīgajiem visbiežāk ir tuvinieki

Uz slidenajām ietvēm daudz traumu

Rīgas pašvaldības policija sākusi 259 procesus par nenotīrītām ietvēm vai jumtiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atkala un siltāka laika iestāšanās ielas un trotuārus daudzviet pārvērtusi slidotavās. Rīgas pašvaldības policija (RPP) šosezon sākusi 259 procesus par nenotīrītajiem trotuāriem vai jumtiem.

Neatliekamā palīdzība aizvadītajā diennaktī devusies 65 izsaukumos, kas saistīti ar gūtajām traumām uz slidenajām ielām. Ikdienā šādi izsaukumi esot līdz desmit. Savukārt Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā dažbrīd izveidojusies rinda ar neatliekamās palīdzības automašīnām.

"Ja tās ir rokas [traumētas], viena daļa pacientu paši var atnākt uz slimnīcu. Ja tās ir lauztas kājas, jābrauc ar ātro palīdzību. Vienīgi jābrīdina pacienti, ka plānveida operācijas var nākties uz laiku pārcelt," atzina Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš.

Cilvēki  galvenokārt guvuši roku un kāju lūzumus, kā arī galvas traumas. Slimnīcas uzņemšanas nodaļā dažam nācies gaidīt pat piecas stundas.

"Tieši divreiz vairāk nekā ikdienā, diennakts laikā vairāk nekā 100, un 30 pacienti ar lūzumiem. Ar vieglākiem lūzumiem cilvēki pagaida operāciju ambulatori. Tās varētu būt 7–10 dienas," teica Zariņš.

Rīgas pašvaldības policija šosezon sākusi 259 procesus par nenotīrītajiem trotuāriem vai jumtiem. 104 gadījumos cilvēku guvuši traumas.

"Pārkāpumu procesus šogad uzsākam nopietnākos gadījumos, kad gūtas traumas vai cietis īpašums," skaidroja RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Pašvaldības policijā skaidroja, ka gadījumos, kad trotuāri netiek tīrīti, administratīvā inspekcija sazinās ar namīpašnieku vai apsaimniekotāju, aicinot notīrīt trotuāru. Ja arī tad nekādas darbības neseko, tiek atrasts uzņēmumus, kas trotuāru notīra, bet no īpašnieka tiek piedzīta samaksa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti