Panorāma

Īlons Masks nopircis "Twitter" un gatavojas pārmaiņām

Panorāma

Panorāma

NATO karakuģi viesojas Rīgā

Rīgas ostā uz kārtējām mācībām ieradušies NATO karakuģi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Piektdien Rīgas pasažieru ostā ieradās NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas karakuģi. Tie Baltijas jūrā aizvadīs mācības, sadarbojoties ar Latvijas jūras spēkiem. NATO Jūras spēku grupas komandiere norādīja, ka viesošanās iemesls nav tikai treniņi, bet arī NATO klātesamības reģionā parādīšana.

Ostā pietauvotas Nīderlandes, Dānijas un Norvēģijas fregates. Vizītes mērķis ir parādīt NATO spēku klātesamību un trenēt sadarbību starp vairākām vienībām, tostarp Latvijas jūras spēkiem.

SNMG1 komandiere Žanete Moranga sacīja: "Mēs esam šeit, lai palielinātu savu gatavību, lai palielinātu savu sapratni par šo reģionu. Mēs esam šeit, arī lai sadarbotos ar citām vienībām. Mēs esam jūras spēki, bet beigās uzdevumi ir kopīgi – gan armijai, gan jūras spēkiem, gan gaisa spēkiem. Tai sadarbībai ir augsta vērtība. Mēs gribam parādīt Latvijas tautai, ka mēs esam šeit un esam gatavi."

Kuģi ir ļoti spējīgi. Tie aprīkoti ar dažnedažādiem ieročiem, tostarp ballistiskajām raķetēm. Pēc kuģu iziešanas no ostas notiks mācības, kurās piedalīsies Latvijas Jūras spēku kuģis "Virsaitis".

Latvijas Jūras spēku komandieris Māris Polencs atzina: "Jūras spēki NATO piedāvā citā grupā savus spēkus. Mēs esam vairāk orientēti uz pretmīnu darbību. Bet ar šādām lielām kuģu grupām mums ir vienreizēja iespēja kopā trenēties. Tā ir vienreizēja iespēja mums kopā strādāt, atstrādāt procedūras. Saprast savienojamību. Citādi vajadzības gadījumā mēs nevarēsim kopā strādāt. Gan dažādi sakari, dažādas sistēmas un procedūras ir ļoti vērtīgas."

SNMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgo jūras spēku grupām. Tās darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki, spējot nekavējoties veikt operācijas.

Pirmo reizi kopš kovida pandēmijas sākuma iedzīvotājiem arī ir iespēja kuģus apskatīt tuvāk. Šo svētdien no 12.00 līdz 15.00 iedzīvotāji var ierasties pasažieru ostā un apkalpes locekļi pastāstīs detalizētāk par kuģa uzdevumu šeit un tā kaujas spējām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti