Dienas ziņas

Baltijas premjeri mudinās pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Dienas ziņas

Karavīri un zemessargi mācās glābt dzīvības

Rīgas ostā piestāj NATO karakuģi

Rīgas ostā piestāj NATO karakuģi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Piektdien, 22. aprīlī, Rīgas pasažieru ostā ieradās NATO jūras spēku karakuģi, kas darbojas kā tūlītējās reaģēšanas spēki un spēj aizsargāt gaisa telpu. Pašlaik to uzdevums ir cits – stiprināt sadarbību ar Latvijas jūras spēkiem, meklēt mīnas, kas palikušas no Otrā pasaules kara, un parādīt NATO spēku klātbūtni.

Šorīt pirmais Rīgas ostā ieradās NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas flagkuģis, no kura tiek dotas pavēles visai kuģu grupai. Tā ir Nīderlandes kara flotes fregate. Aiz tās ostā ienāca Kanādas fregate un Vācijas korvete.

Latvijas Televīzijai bija iespēja uzkāpt uz flagkuģa klāja – šī Nīderlandes fregate ir vairāk nekā 140 metrus gara, un uz tās klāja atrodas arī helikopters.

Kuģis aprīkots ar pretgaisa aizsardzības sistēmām.

NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas komandieris komodors Ads van de Sende pastāstīja: "Šī ir pretgaisa aizsardzības un komandfregate. Kuģa galvenais uzdevums ir citu kuģu gaisa telpas aizsardzība vai kāda noteikta reģiona aizsardzība pret draudiem no gaisa. Tajā pašā laikā tas ir komandkuģis, tāpēc uz klāja ir mana komanda ar 20 cilvēkiem, un mēs nodrošinām kuģu grupas vadību.''

Mērķis Baltijas jūrā ir stiprināt sadarbību ar Latvijas jūras spēkiem, meklēt mīnas, kas palikušas no Otrā pasaules kara, un parādīt NATO spēku klātbūtni. "Pārējie grupas kuģi ir aprīkoti dažādu uzdevumu izpildei. Tāpēc ar visu, ko satiekam, varam tikt galā," sacīja kuģa komandieris.

Šie karakuģi Rīgas ostā paliks līdz pirmdienai. Šoreiz gan tie netiks atvērti publiskai apskatei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti