«Rīgas namu pārvaldniekam» iecelta valde un padome; pirmie uzdevumi - apkures sezona un liftu problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Rīgas pagaidu izpilddirektore Iveta Zalpētere, būdama kapitāldaļu turētāja pārstāve, otrdien sasauktajā dalībnieku sapulcē ir iecēlusi uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valdi un padomi. 

Turpmāk uzņēmumu vadīs Ronalds Neimanis, bet valdes locekļi būs Bernhards Maļinovskis un Elmārs Martinsons. Savukārt no jauna izveidotajā uzņēmuma padomē strādās Jānis Leimanis, Mārcis Gaspažiņš un Ainārs Ozols.

Nominācijas komisija divās atlases kārtās izvēlējās piemērotākos kandidātus, bet līdz šim RNP valde strādāja uz laiku un nepilnā sastāvā. Darbam RNP padomē konkursā bija pieteikušies 50 kandidāti. Uz RNP valdi kandidēja 49 pretendenti.

Uzņēmuma vadībai izvēlētais Ronalds Neimanis līdz pērnā gada aprīlim bija "Valsts nekustamo īpašumu" valdes priekšsēdētājs un aiziešanu pamatoja ar jauniem profesionālajiem izaicinājumiem.

Tikmēr Rīgā viņa izaicinājums būs sākt apkures sezonu pēc tam, kad priekšteči tūkstošiem rīdzinieku izsūtīja "draudu vēstules" par siltuma nepieslēgšanu parādu dēļ.

Rīgas pagaidu izpilddirektore Iveta Zalpētere
00:00 / 01:18
Lejuplādēt

"Tas, ko es sagaidītu, ka tiek atrisināts liftu jautājums, ka tiek atrisināti apkures jautājumi pienācīgā veidā, netraumējot cilvēkus, ka viņu uzkrājumi tiek iztērēti parādu segšanai.

Pašlaik ir panākta vienošanās, ka "Rīgas siltums" nodrošinās siltumu Rīgas iedzīvotājiem un netiks piemērots sods, kā tas ir šobrīd, ņemot vērā situāciju saistībā ar Covid-19 un cilvēku maksātspēju," stāstīja Zalpētere.

Viņa uzsvēra, ka vēlas, lai RNP būtu uz klientu orientēts un nodrošinātu konkruētspējīgu pakalpojumu.

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldības uzņēmums RNP lielākajai daļai no aptuveni 4000 māju dzīvokļu īpašniekiem ir nosūtījis paziņojumu par aptauju, kas līdzinās draudu vēstulei, jo tajā teikts: ja dzīvokļu īpašnieki nepiekritīs siltuma parādus segt no savas mājas uzkrājuma, apkure, ļoti iespējams, netiks pieslēgta. Šoreiz uzņēmums spēris vēl kādu būtisku soli, liekot dzīvokļu īpašniekiem nepastarpināti kļūt par kompānijas "Rīgas siltums" klientiem, tādā veidā pārvaldniekam atbrīvojoties no vienas būtiskas funkcijas.

RNP māju kopējās parādsaistības ir vairāk nekā desmit miljoni eiro, un lielākais vienas daudzdzīvokļu ēkas parāds ir virs 73 tūkstošiem eiro. Uzņēmumu reģistra dati rāda, ka RNP gadā apgroza ap 64 miljoniem eiro, bet pēdējo finanšu gadu noslēdza ar gandrīz viena miljona eiro zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti