Rīgas domes «Par!/Progresīvo» frakcija paziņo par sadarbības pārtraukšanu ar frakciju «Latvijas attīstībai»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas domes frakcija "Par!/Progresīvie" (PP) pirmdien izplatīja paziņojumu, ka pārtrauc sadarbību ar frakciju "Latvijas attīstībai" (LA).

PP frakcija nolēmusi pārtraukt sadarbību ar LA pārstāvošajiem trīs deputātiem, atsaucoties uz LA frakcijas vadītāja paziņojumu, ka frakcija atsakās turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā.

Kā norāda PP frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs, sadarbība tika iedragāta brīdī, kad LA vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Artūra Toma Pleša  ("Attīstībai/ Par!") vadībā nolēma neapstiprināt Rīgas pilsētās attīstības plānu azartspēļu ierobežojumu dēļ. 

"Plešs un "Latvijas attīstībai" nekautrējās turpināt Rīgas domes darba sabotāžu, liekot šķēršļus Ukrainas atbalsta centra finansējuma piešķiršanai, ko beigās nācās labot premjeram," norāda Kossovičs.

Savukārt Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāte Agnese Logina (PP) norāda, ka PP frakcija nebija apmierināta ar Ivetas Ratinīkas (LA) darbu Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadībā. Gada sākumā tikusi kavēta finansējuma piešķiršana kultūras nevalstiskajām organizācijām, savukārt nepieņemamas vilcināšanās un līderības trūkuma rezultātā Rīgai gandrīz būtu izpalikušas Jaunā gada svinības. Tieši Rīgas svinību neplānošana bijis pēdējais piliens, kas noslēdzās ar Ratinīkas atstādināšanu.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja nolēma no amata atbrīvot tās vadītāju Ratinīku.

Par komitejas vadītāju ievēlēta "Par!/Progresīvie" pārstāve Laima Geikina.

Ratinīkas atbrīvošanu rosināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), kurš norādīja uz problēmām komitejas lēmumu pieņemšanā, akcentējot, ka vairākas būtiskas lietas tika risinātas novēloti un sasteigti.

LA bija koalīcijas partnere, pamatojoties uz PP un LA sadarbības līgumu. Frakcijas LA vadītājs Viesturs Zeps aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka šādā situācijā turpmākā sadarbība koalīcijā vairs neesot iespējama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti