Rīgas domes komiteja vēl nelemj par Mājokļu departamenta vadītāja atlaišanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) ierosinājuma Finanšu un administrācijas lietu komiteja nolēma izņemt darba kārtībā jau iekļauto jautājumu par Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko atbrīvošanu no amata. 

Ierosinājums uzteikt darbu savulaik kukuļošanā aizdomās turētajam Aļeksejenko domē tika saņemts pirms vairāk nekā mēneša. Taču tikai komitejas sēdes sākumā domes juristi pamatoja, ka lēmumprojekts sagatavots neatbilstoši.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko ir viens no iestāžu vadītājiem, kas kopā ar Rīgas domes vadību startē vēlēšanās, bet pēc ievēlēšanas izlemj turpināt darbu izpildvarā, lai domē savukārt tiktu citi partijas biedri.

Pirms trim gadiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Aļeksejenko turēja aizdomās par 100 000 eiro kukuļa prasīšanu no Krievijas investoriem par zemes nodošanu nomā "Kolumbārija" projektam. Tas neīstenojās, galvenā lieciniece - Aļeksejenko pakļautā Ārija Stabiņa - aizbēga no valsts, bet lieta tika izbeigta.

Kratīšanā pie Aļeksejenko mājās KNAB atrada arī mobilā telefona slāpēšanas iekārtu. Par tās nelikumīgu glabāšanu domes amatpersonai tiesa piesprieda naudas sodu.

Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte no «Vienotības» uzskata, ka ar to pietiek, lai Aļeksejenko atbrīvotu. Viņa atgādināja, ka iepriekš Rīgas domes valdošā koalīcija vairākās lietās, kad bija aizdomās un KNAB sāktās pārbaudes, teica, ka “nav taču tiesas sprieduma.

“Šobrīd ir pat tiesas spriedums, [..] šāds cilvēks nevar vadīt domes departamentu,”  uzskata Ēlerte.   

Tomēr atšķirībā no citām reizēm šoreiz deputātes priekšlikums pat netika skatīts atbildīgajā komitejā. Tās vadītājs Rīgas mērs Ušakovs lēmumprojektu ierosināja no darba kārtības izņemt, jo domes juristi atzinuši, ka dokuments sagatavots neprofesionāli, tostarp – neesot prasīts paša Aļeksejenko paskaidrojums.

Lai gan Ēlertes priekšlikums saņemts jau marta beigās, bet precizēts iesniegts 8.aprīlī, juristu vērtējums atklāts tikai pirmdien. Opozīcijas priekšlikumi līdz šim no darba kārtībām nav atcelti, tādēļ tas raisīja pārdesmit minūšu diskusijas.

Par Ēlertes priekšlikuma izņemšanu no darba kārtības balsoja komitejas vairākums - «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» deputāti.

Opozīcijas deputāti pieļauj, ka jautājuma skatīšana tiek vilcināta, jo domes jurists arī izteicās, ka lietā varot iestāties noilgums.

Tikmēr pats Mājokļu departamenta direktors Aļeksejenko par savu godaprātu un piemērotību amatam nešaubās. Viņš atgādināja, ka kukuļošanas lieta pret viņu ir izbeigta, bet lietā par telefona slapētāju spriedums nav stājies spēkā un, pēc viņa vārdiem, “diez vai arī stāsies”.

“Es nekā neslāpēju, tas man uzdāvināts 10 – 12 gadus atpakaļ, un tā viņš kā dāvana man stāvēja. Nu, atrada – atrada, [..] Viņš nedarbojās,” sacīja Aļeksejenko.

Kamēr Aļeksejenko līdz pērnā gada nogalei pēc korupcijas sargu norādēm bija atbrīvots no amata domē, viņu iecēla pašvaldības kapitālsabiedrības «Getliņi EKO» valdē. Pērn viņš tur nopelnīja teju 40 tūkstošus eiro jeb vairāk par 3240 eiro mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti