Dienas ziņas

Medniekam uzbrukusi ievainota meža cūka

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Plaisas Rīgas domes koalīcijā

Rīgas domes koalīcijā – plaisas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas domes (RD) koalīcija sākusi šķobīties un pazaudējusi vēl vienu partneri. Šonedēļ partijas "Latvijas attīstībai" domes frakcija paziņojusi – tā vairs neatbalstīs Staķi, jo esot vīlusies viņa nespējā pildīt rīdziniekiem dotos solījumus.

Kamēr Vecrīgā, Jēkaba ielā, Saeima sprieda par atbalstu jaunajai valdības koalīcijai, rātsnamā pašreizējā pašvaldības koalīcija sākusi plaisāt.

Rīvēšanās starp "Latvijas attīstībai" frakciju un tās kādreiz tik ciešajiem sabiedrotajiem no "Par!/Progresīvie" frakcijas ilgst jau vairākus mēnešus. Pirms nedēļas tā atkal saasinājās, kad koalīcijas vairākums no Izglītības komitejas vadītājas amata atbrīvoja "Latvijas attīstībai" pārstāvi Ivetu Ratinīku. Drīz pēc tam "Latvijas attīstībai" paziņoja, ka vairs neatbalsta domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un esot vīlušies viņa vadītajā "pārmaiņu koalīcijā".

"Pārmaiņas nevedas virknē lietu. Vai mēs zinām par kādiem investīciju projektiem, izņemot tos, ko esmu atvedis uz ostu? Nezinām! Vai mēs redzam nosiltinātas mājas? Neredzam! Vai mēs redzam modernus risinājumus attiecībā uz PP un ESCO [Eiropas prasmju/kompetenču, kvalifikāciju un profesiju klasifikācija] principiem? Neredzam reāli!" pauda RD deputāts Viesturs Zeps ("Latvijas attīstībai").

Domes priekšsēdētājs šos pārmetumus noraida.

Līdz ar visu trīs "Latvijas attīstībai" deputātu aiziešanu Staķa vadītājai koalīcijai domē ir vairs tikai 34 no 60 balsīm.

Mērs uzskata, ka ar to ir pietiekami, lai turpinātu strādāt, bet vienlaikus atzina – turpmāk nāksies vairāk iespringt ar sēžu apmeklējumu, lai nodrošinātu koalīcijas  vairākumu svarīgos balsojumos.

"Tas nozīmē, ka katram deputātam vairāk jāstrādā pie savas disciplīnas, lai attaisnotu rīdzinieku uzticību. Var būt cilvēki, kas saslimst, var būt komandējumi. Tādēļ nodrošināta iespēja pieslēgties sēdēm attālināti. Vienkārši deputātiem par šo būs daudz vairāk jāpiedomā," sacīja Staķis.

Arī koalīcijas partneri vienā balsī apgalvo – atlikušās frakcijas spēšot strādāt tikpat labi vai pat saliedētāk nekā līdz šim.

"Tās politiskās partijas, kas veido šobrīd koalīciju, ir gan motivētas turpināt ciešu sadarbību, gan saliedētas savās rīcībās," apliecināja RD deputāte Linda Ozola ("Konservatīvie").

"34 deputāti arī joprojām ir vairākums. Tas pat kaut kādā mērā ir vairāk nekā šodien apstiprinātās jaunās valdības vairākums Saeimā," norādīja RD deputāts Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

""Latvijas attīstība", būsim atklāti, jau ilglaicīgi nedaudz torpedēja Rīgas attīstību. Arī ar savu tālaika VARAM lēmumu atcelt Rīgas attīstības plānu," pauda RD "Par!/Progresīvie" frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Rīgas domes koalīciju veido četri politiskie spēki, bet "Latvijas attīstībai" to vidū nebija arī iepriekš, jo šī frakcija bija piesaistīts uz atsevišķa sadarbības līguma pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti