Panorāma

Demokrātiskā pasaule nosoda "trampistu" uzbrukumu

Panorāma

Par veselības ministru ieceļ D. Pavļutu

Dome atbalstīs Āgenskalna sprādzienā cietušos

Rīgas dome sniegs papildu atbalstu cietušajiem sprādzienā Āgenskalnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas dome apņēmusies sniegt papildus atbalstu sprādzienā cietušās mājas Melnsila ielā 2 iedzīvotājiem. Līdztekus šādās situācijās ierastajiem krīzes pabalstiem un pagaidu dzīvesvietai  pašvaldība apņēmusies segt arī bīstamo konstrukciju nojaukšanas un būvgružu izvešanas izmaksas, kā arī nodrošināt teritorijas apsardzi. Šīm vajadzībām tiks atvēlēti vairāki desmiti tūkstošu eiro no pašvaldības budžeta. 

Valsts policijas eksperti ceturtdien pabeidza darbu pie Melnsila ielas nama sprādziena vietas apskates. Izņemti vairāki priekšmeti, kam varētu būt nozīme izmeklēšanā. Tagad Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) var ķerties pie būvgružu savākšanas un bīstamo konstrukciju nojaukšanas. Tas izmaksās vairākus desmitus tūkstošu eiro. Dzīvokļu īpašnieku biedrībai šādas naudas nav, tādēļ šīs izmaksas apņēmusies segt pašvaldība.

“Līdz šim īsti nebija skaidrs, vai to var darīt par mājas īpašnieku līdzekļiem vai mājas īpašnieki to nevarēs segt. Šobrīd ir skaidrs, ka nevarēs, tādēļ mēs ar pašvaldības spēkiem iesaistīsimies. Es esmu jau uzdevis izpilddirektorei, un viņa izdevusi rīkojumu, ka mēs to apmaksāsim no Rīgas domes līdzekļiem,” norādīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”).

“Tas, ko mums šobrīd RNP prezentējis, – tie ir 35 tūkstoši eiro, bet mums šķiet, ka izmaksas varētu būt arī zemākas. Mēs turpināsim par to vēl sarunas,” sacīja Staķis. 

Tāpat pašvaldība apņēmusies nodrošināt teritorijas apsardzi, izmantojot Rīgas pašvaldības policijas resursus,  lai pussabrukušajā ēkā palikušās iemītnieku mantas neizvazātu zagļi. 

“Mēs esam nodrošinājuši šajā vietā pašvaldības policijas klātbūtni un šodien nolēmām, ka pašvaldības policija turpinās ēkas apsargāšanu līdz brīdim, kad iedzīvotāji varēs saņemt savas mantas,” domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (“Attīstībai/Par!”).

No ēkas 12 dzīvokļiem 11 ir privatizēti un tikai viens – pašvaldības īpašumā. Tādēļ pašvaldības lēmums segt privātas teritorijas sakopšanu un apsardzi ir pretimnākšana privātīpašniekiem, kuri nonākuši grūtā situācijā. 

Taču nevar izslēgt iespēju, ka nākotnē domei šajā objektā būs jāiegulda vēl lielāki līdzekļi. Policija vēl turpina izmeklēšanu, bet ēkas iemītnieki neoficiālās sarunās pauduši pārliecību, ka sprādziens noticis tieši pašvaldībai piederošajā dzīvoklī, kurā mitinājušies sociālās palīdzības saņēmēji. Rīgas dome gan reizi trijos gados šādus dzīvokļus apsekojot. Konkrētajā adresē pēdējā pārbaude notikusi 2017. gadā. 

Rīgas domes pārstāve Inga Gulbe skaidroja: “''Rīgas namu pārvaldnieks'' šo dzīvokli ir apsekojis un fotofiksācijās nav novēroti nekādi pārkāpumi šīs telpas lietošanā.”

Departamenta vadītāja arī sola izvērtēt, vai nākotnē šādas pārbaudes nebūtu jāveic biežāk. 

Gadījumā, ja policijas izmeklēšana apstiprinās iedzīvotāju aizdomas, ka nelaime sākusies tieši domei piederošajā dzīvoklī, tad ļoti iespējams, ka citi īpašnieki un apdrošinātāji varēs piedzīt no pašvaldības tiem nodarītos zaudējumus. 

Rīgas mērs norādīja: “Ja izmeklēšanā tiks konstatēts, ka pašvaldība nav darījusi visu, lai nodrošinātu, ka tās īrnieks ievēro visas nepieciešamās drošības prasības objektā, mēs protams nekādā veidā nevairīsimies no atbildības – ne materiālās atbildības, ne politiskās atbildības.”

Vienai no nelaimē cietušajām ģimenēm Rīgas dome jau izmaksājusi krīzes pabalstu 1000 eiro un tiek izskatīts vēl viens līdzīgs pabalsta lūgums. Tāpat pašvaldība gatava piedāvāt ilgtermiņa īres iespējas savos īpašumos, jo skaidrs, ka arī nesabrukušajā Melnsila ielas nama pusē iemītnieki tik drīz atgriezties nevarēs. 

KONTEKSTS:

Pārdaugavā, Melnsila ielā 2, naktī uz ceturtdienu, 31. decembri, uzsprāga, daļēji sagruva un aizdegās trīsstāvu dzīvojamā ēka. Negadījumā cieta seši cilvēki un viens gājis bojā. Sprādziena skartajā ēkā Melnsila ielā 2 aizvien turpinās seku novēršanas darbi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti