Panorāma

Slimnīcu vadītāji prasa lielāku finansējumu no budžeta

Panorāma

Panorāma

Rīgas dome pieņem budžetu un palielina algas

Rīgas dome palielina deputātu algas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas dome trešdien pieņēma grozījumus lēmumā "Par darba samaksu Rīgas domē", kas paredz atalgojuma palielināšanu pašvaldībā ievēlētajām amatpersonām, tostarp deputātiem, kā arī mēram un viņa vietniekiem. 

Rīgas dome trešdien apstiprināja arī galvaspilsētas šā gada budžetu. Tas gan tiek saukts par tehnisko budžetu, jo Saeima vēl nav pieņēmusi jauno valsts budžetu un attiecīgi pašvaldība savos plānos vēl nevar ierēķināt tām prognozēto iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu. Tādēļ trešdien apstiprinātajā budžetā papildu finansējums paredzēts vien dažām neatliekamām politiskajām prioritātēm. Tiesa, domes priekšsēdētāja, deputātu un pašvaldības darbinieku atalgojuma palielināšanai budžetā vieta gan atradusies.

Saskaņā ar trešdien pieņemto lēmumu Rīgas domes priekšsēdētāja alga no 3581 eiro pieaugs līdz 6415 eiro, mēra vietnieku alga – no 2698 eiro līdz 5346 eiro. Komiteju priekšsēdētāju algas pieaugs no 2698 eiro līdz 3469 eiro, viņu vietnieku algas – no 2010 eiro līdz 2559 eiro mēnesī. Savukārt deputātu algas – no 1270 eiro līdz 1934 eiro mēnesī.

Algas tiks celtas arī citiem pašvaldības nodarbinātajiem, tostarp skolotājiem un mediķiem un kopējais pieaugums algu fondam – 32,4 miljoni eiro. 

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis skaidroja – viņa alga bijusi jāceļ, lai varētu paaugstināt arī citu pašvaldības darbinieku algas, kuras piesaistītas mēra atalgojumam. Citādi pašvaldība riskējot zaudēt darbiniekus.  

Staķis norādīja: "Piemēram, departamenta direktors vada 400–500 cilvēku kolektīvu, viņš ir augsta līmeņa vadītājs, ko labprāt pārvilina privātais sektors. Tāpat pārvalžu vadītājus. Mums diemžēl pērn šāda pieredze bijusi ne vienu reizi vien."

Tieši algu palielināšana trešdien domes sēdē raisīja vislielākās debates. 

Rīgas domes deputāts ("Saskaņa") Konstantīns Čekušins sacīja: "Nu, acīmredzams interešu konflikts. Kā tā var būt, ka deputāts balso par savu atalgojumu. Mērs balsos par savu atalgojumu, vicemēri balsos par savu atalgojumu."

Bijusī domes izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Iveta Ratinīka ("Latvijas attīstībai") sacīja: "Mums ir 16 komiteju vadītāju vietnieki. Cik ilgi jūs nejutīsieties neērti, ka neesat atbildīgi tieši ne par ko. Vienīgais, par ko jums, piedodiet, maksā – lai jūs nekristu uz nerviem komitejas vadītājam."

Savukārt Rīgas domniece Anna Vladova ("Saskaņa") debatēs pauda: "Par ko mums tagad pieliek atalgojumu? Tieši par ko? Pārguruši esam? No kā? No "entajām" komisijām un bezjēdzīgām sanāksmēm? Tas gan! Bet par to nav jāmaksā. Par to jāatņem."

Rīgas domes deputāts Viesturs Kleinbergs ("Progresīvie") komentēja "Saskaņas" frakcijas pozīciju: "Interesanta ir "Saskaņas" pozīcija, ka šeit viņi saka, ka nevajag neko palielināt, bet tajā pašā laikā Jūrmalas domē jūsu deputāti nobalsoja, ka vajag maksimālo programmu."

Pēc kaismīgām debatēm ar 33 balsīm ''par'' un 20 ''pret'' lēmums par algu palielināšanu domē tika pieņemts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti