Rīgas domē darbu sākusi velo infrastruktūras nodaļa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

No pirmā augusta Rīgas domes Satiksmes departamenta paspārnē darbu ir sākusi jauna – velo infrastruktūras nodaļa. Tās darbinieki ir pārliecināti – jaunā struktūrvienība palīdzēs organizēt ar mobilitātes uzlabošanu saistītus jautājumus, jo nu atbildīgie par šiem jautājumiem nebūs izkaisīti pa visu vietvaru. Tikmēr organizācijas, kas rūpējas par pilsētvides uzlabošanu, neslēpj – no jaunās nodaļas sagaida konstruktīvu un uz pilsētas iedzīvotāju interesēm vērstu darbu. 

Rīgas domē darbu sākusi velo infrastruktūras nodaļa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pirmo reizi Rīgas domes Satiksmes departamenta struktūrā ir izveidota velo infrastruktūras nodaļa. Tā dabu sākusi vien 1. augustā. Šobrīd divu cilvēku sastāvā – to vada Ieva Pastare, savukārt nodaļas vadītāja vietnieks ir arhitekts, pilsētplānošanas un mobilitātes uzlabošanas jautājumu aktīvists Oto Ozols. Ozols skaidro – kopumā struktūrvienībā plānotas četras štata vietas un jaunā nodaļa par spīti tās nosaukumam, kas ietver vien velotransportu, risinās visus ar mikro mobilitāti saistītos jautājumus pilsētā.

"Velo infrastruktūras nodaļa jau nerūpēsies tikai par velo infrastruktūru, bet arī par mikromobilitāti, kurā iekšā ir gan gājēji, gan velo braucēji, gan arī dažādi skūteri. Arī tās problēmas mēs mēģināsim risināt. Jo arī pati velo infrastruktūras būtība ir tāda, ka mēs padarām drošāku vidi gājējiem. Šobrīd daudzi velobraucēji brauc pa ietvēm – tas nav labs risinājums, tādēļ arī tā velo infrastruktūra ir vajadzīga," stāsta jaunizveidotās nodaļas vadītājas vietnieks Oto Ozols.

Ozols skaidro – līdz šim atbildīgie par jautājumiem, kas saistīti ar mikro mobilitāti un velo infrastruktūru bija, tā teikt, izkaisīti pa visu vietvaru. Šobrīd izveidotā nodaļa ļaušot koordinētāk un operatīvāk risināt jautājumus, kas skar mobilitāti, un pildīt saistošajos attīstības dokumentos nospraustos mērķus. Ozols skaidro – šobrīd nodaļas galvenie uzdevumi ir saistīti ar jau iesākto projektu pārskatīšanu un iespējamu labojumu ieteikšanu. Tāpat darbs noris arī pie jaunu iniciatīvu izvērtēšanas un izstrādes.

Tikmēr apvienības „Pilsēta cilvēkiem” valdes loceklis Rūdolfs Golubovs saka – kopumā ideja par atsevišķas nodaļas izveidi mikromobilitātes attīstīšanai nav slikta, taču šobrīd trūkst skaidrības par to, kādi tieši būs nodaļas uzdevumi un arī iespējas ko mainīt. Tāpat Golubovs cer uz iespēju sadarboties ar nodaļu dažādu problēmu risināšanā.

"Pagaidām vēl nav īsti saprotams, ko tieši varēs šī jaunā velonodaļa panākt. Kad redzēsim jau kādus pirmos darbus, tad varbūt mūsu viedoklis mainīsies. Katrā ziņā mēs noteikti vērtējam pozitīvi, jo tas nozīmē, ka beidzot būs kādi atbildīgie cilvēki, kas atbildēs par velo infrastruktūras attīstību Rīgā," norāda Golubovs.

Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamenta velo infrastruktūras nodaļas vadītājas vietnieks Oto Ozols aicina arī pilsētas iedzīvotājus iesaistīties un izteikt savas domas par to, kas pilsētā būtu uzlabojams.

"Ja iedzīvotājiem ir kādas idejas lietām, ko var pilsētā uzlabot. Kaut vai tādas vienkāršas lietas, kā apmaļu nolīdzināšanas, noteikti var sazināties. Šis ir viens no virzieniem, ko mēs ātri varam izdarīt – nolīdzināt kādā maršrutā, lielākām ielām apmales vai ko tādu, kas ir ātrs darbiņš," saka Ozols.

Ozols skaidro – jau šogad nodaļai ir pieejams finansējums dažādu projektu īstenošanai, taču nākamajā gadā būs iespējams ieplānot konkrētākas lietas, jo tad ar jauno nodaļu rēķināsies jau veidojot nākamā gada budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti